Харків’янин, якого  підозрювали у сприянні луцькому терористу, постав перед судом

18 Грудня 2020

Харків’янин, якого  підозрювали у сприянні луцькому терористу, постав перед судом. На першому підготовчому засіданні були наші кореспонденти.

Дмитра Михайленка затримали у липні цього року за підозрою у причетності до луцького терориста, який захопив автобус із людьми. У ході обшуку у чоловіка вдома знайшли цілий арсенал зброї.

Сергій Чиж, начальник слідчого управління ГУ НП в Харківській області

Невідкладно з оперативними співробітниками СБУ, під керівництвом прокуратури, виїхали на місце. Знаходилась зброя – це близько 6 гранат, револьвери, пістолети, гвинтівка, патрони, також гладкоствольна зброя. Під час проведення обшуку було знайдено контакт, він поводився адекватно, що міг – розповідав – про волонтерську діяльність, максимально показував зброю, яка була. Але це не звільняє від відповідальності за зброєю, яка була вилучена працівниками СБУ.

За даними слідства, незадовго до захоплення заручників Михайленко відправив  поштову посилку луцькому терористу Максиму Кривіші.

Дмитро Дорошенко, слідчий

Встановлено, що Михайленко через відділення «Нової пошти» відправив посилку до міста Луцька, а саме – приватній особі Кривошу Максиму Степановичу. Вилучені боєприпаси можуть свідчити про налагоджений збут вогнепальної зброї та боєприпасів у містах України, які пересилав безпосередньо Михайленко.

На судовому засіданні, коли Дмитру Михайленку обирали запобіжний захід, свою причетність до луцького терориста він заперечував.

– Поліція стверджує, що ви зізвонювались з Максимом Кривошем, що у вас був телефонний звязок.

– Не созванивались с ним. Не було ніякого телефонного дзвінка. Ні одного.

Тоді йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб з можливістю внесення застави у розмірі 175 тисяч гривень. Вказану суму Михайленко сплатив і вийшов на волю. Згодом причетність до луцького терориста підтверджена не була. Про це у засобах масової інформації заявив речник обласної прокуратури Дмитро Чубенко.

Дмитро Чубенко, речник обласної прокуратури

Їх зв’язок з пересилання зброї розглядалася, але таких фактів встановлено не було. Обвинувальний акт направлено до суду щодо самого факту зберігання у нього зброї.

Отже, тепер Михайленка звинувачують лише у незаконному  поводженні зі зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами. Максимальна санкція статті – до семи років позбавлення волі. Сьогодні в Орджонікідзевському суді Харкова мало відбутись підготовче судове засідання, але на нього не з’явився адвокат обвинуваченого.

Адвокат Костянов, як з’ясовано, приймав участь у ході досудового розслідування, надав суду заяву про неможливість з’явитись до суду, у зв’язку з зайнятістю в іншому процесі. Думки які з цього приводу? – Вважаю неможливим проведення судового засідання. – Ваша честь, без захисника не можливо.

Суд, порадившись на місці, ухвалив перенести розгляд справи на 21 січня.

Юлія Котелевська, Дмитро Поздняков