Харків’янин підкорив найвищий у світі вулкан

15 Січня 2020

Харків’янин Валентин Сіпавін увійшов до книги рекордів Гіннеса. Він разом із австралійцем Даніелем Буллом піднялися на найвищий в світі вулкан Охос дель Саладо в Чілі і встановили одразу 2 світових рекорда Гіннеса. Валентин виконав  найвищий каякінг в світі,  у невідомому до цього озері на висоті майже 6 тисяч чотириста метрів. А  Даніель у цій лагуні проплив у відкритій воді.

Валентин Сіпавін, гірський гід, альпініст, льодолаз 

Озеро секретное, его нет даже на Гугл-картах. Австралиец  Даниэль Булл нашел его совершенно случайно, затерянное озерцо на вулкане в Чили он нашел случайно, когда заблудился там несколько лет назад. Что касается рекорда, то было тяжело физически на высоте 6400 метров, Даниэль плавал без костюма, а я на каяке пробивал 50 метров ледорубом, чтобы проплыть,  и по требованиям книги Гиннеса, надо было  километр проплыть, мне нужен был плацдарм, и вырубать лед было сложнее, чем плавать.

Валентин вже вчетверте піднявся на цей вулкан  і навіть  ночував в кратері вулкану, місцеві кажуть, що вперше людина  там залишається на ніч.

Валентин Сіпавін, гірський гід, альпініст, льодолаз 

Нужно было дойти до этого озера, 10 часов шли, 17 килограммов каяк нес на себе, нужно было дойти, разбить лагерь, вся постановка рекорда длилась 26 часов.

Офіційно рекорд до книги внесуть десь через півроку.

Сьогодні альпініст, тричі підкорювач Евересту та просто гарний хлопець Валентин Сіпавін відлетів до Танзанії, на Кіліманджаро. Гора, за його словами, не складна, і жартує – їде з друзями погрітися під променями сонця після низькотемпературних експедицій. Туди Валентин відправляється вже не вперше, але говорить – це його робота  – везе групу харків’ян та львів’ян.

Валентин Сіпавін, гірський гід, альпініст, льодолаз 

На Килиманджаро сложно не пройти, одна из тех гор, где я  рекомендую начинать, там хороший сервис, вещи помогают нести местные, та гора, все, кто читал Хеммингуэя «В снегах Килиманджаро», я честно не читал,  то многие мечтают начать свой альпинистский путь.

Експедиція майже тижнева, з собою беруть найнеобхідніше і український національний продукт.

Валентин Сіпавін, гірський гід, альпініст, льодолаз 

Нужно с собой взять немного сала, потому что там проблематично и стандартный набор: ботинки, теплые вещи, крем от загара.

Інші учасники експедиції навіть відкрили для «Вечірніх новин» рюкзак і розказали про альпіністські секрети.

Віталій, альпініст  

Термобельё,  «кошки», спальные мешки, обувь, палки, тёплые вещи и самоё главное, что поднимает настроение – шоколад. А фото жинки де? Здесь – в сердце.

На чоловіків чекає захоплююча  експедиція, дорогою планують відзначити ще два дні народження.

Віталій, альпініст 

На  Килиманджаро идём впервые, надеемся, всё будет хорошо мы вернемся целы и невредимы.  Хороший сон, правильное питание и хорошая команда, но нам повезло – у нас Валентин Сипавин – человек-легенда.

«Вечірні новини» бажають вдалої експедиції  команді Валентина Сіпавіна та нових рекордів.

Анна Почапська, Макс Артамонов.