Харків’янин переміг на міжнародному конкурсі

28 Лютого 2019

Соліст балету «Схід Опера» Владислав Босенко здобув перше місце і золоту медаль на міжнародному конкурсі артистів балету у Берліні. При цьому харків’янин став кращим з близько 800 учасників із різних країн світу.

Стрибки, подвійний асамбле, техніки обертання та інші елементи – соліст «Схід Опера» 19-ти річний Владислав Босенко відточує професійну майстерність у стінах рідної харківської опери. А нещодавно демонструвати все це йому довелося на міжнародному балетному конкурсі «Танцолімп 2019» у Берліні. Конкуренція була сильною – близько 800 учасників із різних куточків світу. У журі – зірки світового балету. Соліст харківської опери зізнається –  хвилювався, тим більше, що вперше брав участь у конкурсі такого рівня:

Владислав Босенко, соліст “Схід Опера”, переможець міжнародного конкурсу 

Но у меня была цель не выиграть, а очень хорошо танцевать, а получить удовольствие от работы, стать лучше себя. Я был сконцентрирован больше на своем выходе, я был 266-й, 296-й и поэтому я не смотрел, кто перед мной, всех этих участников, я целеустремленно шел станцевать орошо.

У балетне мистецтво він закохався у дитинстві – прийшовши до харківського оперного на виставу, у якій брала участь його сестра – балерина, вирішив, що життя присвятить цьому мистецтву. Закінчивши Київське хореографічне училище, Владислав повернувся до харківської опери.  Зараз на рахунку соліста «Схід Опера» Пер Гюнт в одноіменному балеті, Золотий божок у «Баядерці», «Лускунчик» у одноіменному балеті, Клод у «Соборі Паризької Богоматері» у багато інших партій. До конкурсу, як каже, «готувався все життя»:

Владислав Босенко, соліст «Схід Опера» 

Сама подготовка – это был бесценный процесс, когда ты готовишься к конкурсу, ты совершенствуешься, ты становишься лучше себя самого, я стараюсь придерживаться цитаты Михаила Барышникова – «Я не стараюсь танцевать лучше других, я стараюсь танцевать лучше себя самого».

Педагог харківської опери Ірина Сурнєва, яка знає Владислава з дитинства, говорить про велику працездатність юнака і про те, що він реалізував свою мрію. До конкурсу каже – готувався днями, і ночами, при цьому не пропускав жодної з вистав, у яких бере участь:

Ірина Сурнєва, педагог-репетитор “Схід Опера”

У него всегда была мечта танцевать, поэтому он к этому шел с детства. В том, что Владик победил на конкурсе, работала большая команда, это и помогал с Национальной оперы Украины педагог Максим Мотков, номер ставил очень знаменитый киевский балетмейстер Алексей Бузько, и конечно же, я. То есть благодаря нашей большой команде, его большому желанию, стремлению быть лучше и танцевать, все это и произошло.

Талант Владислава був помітний одразу – розповідає художній керівник балетної трупи Харківського оперного Антоніна Радієвська. При цьому каже – він ніколи не зупиняється на досягнутому, навпроти – намагається рухатися вперед, що для цієї професії дуже важливо:

Антоніна Радієвська, заслужена артистка України, провідна солістка «Схід Опера», художній керівник балетної трупи

Я даже скажу больше, когда он, будучи студентом хореографического училища киевского, он приезжал к нам на зимние каникулы, танцевал «Щелкунчик» – принца и наш главный балетмейстер Светлана Колыванова – получить от нее приглашение работать в театре, на мой взгляд, это достаточно высокая оценка его возможностей. Владик, когда пришел, было, в принципе, сразу понятно, что этот мальчик станет со временем солистом.

Антоніна Радієвська розповідає – нерідко траплялись моменти, коли Владиславу потрібно було буквально за ніч, як то кажуть «увійти» у дуже складні партії і відпрацювати на високому рівні.

При цьому вона бачить його значний потенціал на майбутнє.  Сам же переможець дуже скромний:

Владислав Босенко, соліст ХНАТОБу, переможець міжнародного конкурсу 

Я считаю, что это вообще не успех, это маленький успех.   Это маленький рывок идти дальше.  Я хочу очень хорошо танцевать, это очень важно, если буду очень хорошо танцевать, будет все.

Ірина Дергоусова, Макс Артамонов.