Харків’яни, які вимушені були залишитися в Єгипті через карантин, повернулися додому

18 Березня 2020

Харків’яни, які вимушені були залишитися в Єгипті через карантин, повернулися на Батьківщину. Сьогодні Харків прийняв п’ять спеціальних авіарейсів з Шарм-ель-Шейху. Через поширення коронавірусу з 17 березня Україна повністю закрила авіасполучення, а «Укрзалізниця» припинила міжнародне пасажирське сполучення.

Сергій з усією сім’єю повинен був повернутися з Єгипту в Україну чотирнадцятого березня, через введення  карантину їм довелося залишитися там ще на три дні. Каже, щодня в готелі туристам вимірювали температуру тіла, а паніки серед відпочиваючих не було.

Сергій, харків’янин

Я рад, что мы наконец-то вернулись домой. Нас в отеле просто держали 3 дня без какой-либо информации, говорили: «Приходите завтра, будем уточнять и все». Вчера вечером появились списки, и нас забрали. В отелях вообще все спокойно, все круто, хорошо, все просто смеялись с новостей, что здесь раздувают. Там абсолютно все отдыхали, наслаждались и были рады, что им еще придется 2-3 дня посидеть дольше.

П’ятнадцятого березня у двох готелях Єгипту ввели  карантин через підозру на зараження коронавірусом відпочивальників.  За даними Міністерства закородонних справ України, сьогодні з Єгипту почалася масова евакуація українців. Всього повинно повернутися півтори тисячі людей. До Харкова прибули чотири спеціальні рейси.

Віталій, харків’янин 

Были советы – воздержаться от экскурсий и всего такого рода. Лично мы вообще старались не быть в толпе, единственное, что в столовую приходилось ходить, потому что без еды никак.  Нам 15 числа надо было вылетать и буквально в 12 часов дня вырубили полностью по всему Шарм-эль-Шейху связь, интернет, не могли ни местные созваниваться, ни мы.

Харків’яни розказали, що при посадці до літака та прильоті їм перевірили загальний стан здоров’я та зробили температурний скринінг.

Олена, харків’янка 

У нас было все нормально, карантина, как такового, не было. Там стоит встречающая группа, температуру померили и все –  проходите.

З сімнадцятого березня Україна повністю закрила авіасполучення. Регулярні перевезення скасовані до третього квітня. Останній літак за розкладом з харківського аеропорту вилетів вчора увечері. Ті, хто не встигли повернутися, мають звертатися до українських консульств для того, щоб їх повернули окремими нерегулярними рейсами. Щоб повернути гроші за квитки на скасовані рейси треба звертатися до туроператора.

Ірина Миргород, головний державний інспектор митного посту «Аеропорт» Слобожанської митниці Держмитслужби 

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України щодо тимчасової заборони перетинання державного кордону на в’їзд в Україну для іноземців та осіб без громадянства кількість рейсів істотно зменшена. Наразі виконуються чартерні рейси з Шарльм-ель-Шейху з метою евакуації громадян України.  А регулярні рейси тимчасово відмінено.

Також до третього квітня Уряд заборонив пасажирські перевезення залізничним транспортом у міжнародному сполученні. На експорт та імпорт товарів це не впливає, кажуть на митниці. Товарні поїзди продовжують свою роботу. Проте, товари, які необхідні для запобігання коронавірусу вивозити з країни заборонено.

Максим Дикий, начальник митного посту «Харків залізничний» Слобожанської митниці Держмитслужби 

Останній з пасажирами до Харкова прибув 16 березня вранці сполученням Москва-Кривий Ріг. Вантажні поїзди сьогодні приймались по станції Харків-Сортувальний вночі з боку Російської Федерації.

Наразі в Україні закрили дев’яносто чотири пункти тимчасового пропуску.

Ксенія Ручка, Євгеній Карпенко.