Харків’яни вимагають справедливого судового рішення, щодо діяльності Коксохіму

20 Жовтня 2021

Небайдужі харків’яни вимагають справедливого рішення щодо однієї зі справ, пов’язаних з діяльністю Коксового заводу. У Східному апеляційному господарському суді триває розгляд справи щодо відшкодування підприємством 3,5 мільйонів гривень – настільки Держекоінспекція оцінила шкоду, завдану довкіллю роботою коксохіму.

Близько десятка людей – учасники чергової акції проти діяльності підприємства, що завдає шкоди довкіллю.

Ігор Ясинський, учасник акції

Я не хочу, щоби у Харкові помирали діти від онкологічних захворювань. Мені болить, статистично доведено, що рівень захворюваності у цьому регіоні набагато більший, ніж у Харкові.

Нагадаємо, Держекоінспекція подала позов до суду, в якому вимагала компенсувати шкоду, яку Коксовий завод заподіяв викидами забруднюючих речовин без дозвільних документів. Підприємство не погодилося із вимогами держави та подало апеляцію. Компенсацію мешканці прилеглих районів вважають смішною, водночас кажуть, головне для них – дотримання вимог закону.

Олександр Богданіс, координатор громадської організації «Зелений Фронт»

Мы бы не хотели включаться в риторику «закрыть предприятие». Мы не против бизнеса, выступаем за то,  чтобы бизнес работал исключительно в правовом поле, они должны привести в правовое поле всю свою деятельность.

Підприємство звітує про встановлення фільтрів, втім щоб насправді виробництво стало безпечним з дотриманням усіх умов – то минуть роки, вважають учасники акції.

Олександр Богданіс, координатор громадської організації «Зелений Фронт»

Встановлення цих фільтрів – на погляд – профанація, то что Коксохим должен был делать давным-давно, просто те, стояли, не выдерживают никакой критики, сейчас становятся боле-менее адекватными.

Олександр Константінов, учасник акції

Підприємство зараз виконує ті пункти, які є дозволи, надані Міндовкілля. Не виконувати їх воно не може.  Є чіткий план виконання, який має бути завершений до кінця 2025 року, коли повинні зробити два етапи реконструкції. Але під час кожної вигрузки коксу бачимо купу шкідливого пилу. Про це немає жодної мови, і ми навіть не розуміємо, чи збирається підприємство це робити.

Наразі тривають судові справи щодо підприємства, одна з них – кримінальна, що стосується відповідальності керівника Коксового заводу. Головне, чого прагнуть харків’яни – це справедливе рішення судів. Варто зазначити, що міська влада, на чолі з Ігорем Тереховим, тримається осторонь цієї проблеми та жодним чином не намагається допомогти людям, які мешкають поруч із коксохімом вирішити це питання,  та нарешті, перестати вдихати забруднене повітря.

Оксана Кириченко, Дмитро Поздняков