Харків’яни вкотре стають жертвами неякісних ремонтів

12 Жовтня 2021

Вкотре харків’яни стають жертвами неякісних ремонтів. Кошти з міського бюджету вкладаються мільйонні, а за фактом мешканці квартир бояться, що у них обвалиться підлога. Тим часом, житлово-комунальні господарства або ухиляються від обов’язків, або привласнюють кошти справних платників. Про один з таких випадків нещодавно написали обурені жителі у одному з телеграм-каналів. Наші журналісти дізнавалися подробиці гучної історії.

Будинок по вулиці Чоботарська, 1 біля Центрального ринку має майже нежилий вигляд. Ззовні охайна триповерхівка у процесі ремонту. Втім, як виявилося, ремонт наразі роблять жителі за свій кошт. Адже, фірма, яка мала зробити ремонт за кошти, виділені з міського бюджету, вже закінчила свої роботи з фарбування і вирішила на цьому зупинитися. Жителі самі найняли працівників та купили будівельні матеріали, щоб зміцнити будинок та попередити небезпеку обвалу. Про це нам розповів один з жильців цього будинку.

 

– Вот не заделали ничего, понимаете, там. Смотрите, вот здесь, вот, как заделали – бросили и ушли.

– Тобто чисто пофарбували і все?

– Пофарбували, да. А есть на все это проект, они его не выполняют.

– За власний кошт робите ремонт?

– Конечно. Доделываю то, что они не доделали.

– Вот смотрите, тут окна выбиты – не поставили. «Востокстрой». ООО «Востокстрой». Вот здесь вот должен стоять столб. Они его не делают. Видите, вот прогиб недопустим. Оно упадет.

Окрім того, за словами жителя, через зволікання комунальників і відсутність своєчасного ремонту тут не так давно стався прорив каналізації. Фото у підтвердження, дійсно, вразило масштабністю збитків для жителів будинку.

Ігор, місцевий житель

500 евро. И провел вот такую канализацию. Но чтобы провести канализацию, нужен проект. И в результате залило все, обвалилась моя пристройка. И все, ни прав, ни закона нет.

Прорив, звісно, усували власними силами. Як і наразі, будинок у аварійному стані, втім, ані скарги до комунальників, ані безпосередньо до виконуючого обов’язки мера Ігоря Терехова ніяк не допомогли у вирішенні ситуації. Зашити тоненькими плитами з пресованої стружки стелю, що обсипається та пофарбувати – такий ремонт вирішила зробити фірма-підрядник, яку найняло комунальне підприємство «Харківспецбуд». За словами жителя, його донька втомилася від війни за право жити у гідно відремонтованому будинку з комунальниками та міською владою. Тож днями виклала у соцмережі допис https://t.me/hueviykharkov/41480 На фото добре видно, у якому стані знаходилася стеля перед так званим «ремонтом». Батько каже, за планом фірма мала зробити повністю, враховуючи зміцнення опорних балок та стелі. Навіть показав нам відповідні документи.

Терехов пригласил мою дочку, я болею коронавирусом, переписал все на дочку, и сказал: «Доделают фасад». Ну я прислал фотографию, какой был фасад и как его сделали.

За інформацією сайту карти ремонтів, ми бачимо, що за весь час на ремонт будинку комунальники витратили майже 4 мільйони гривень з бюджету міста. https://map.shtab.net/detail/1586465 Відтак, тільки у цьому році зазначена сума у близько півмільйона. Чому міська влада, на чолі з Ігорем Тереховим, заплющує очі на неякісну роботу підрядників та неспівставність виділених грошей із проведеними роботами, залишається тільки здогадуватись.

Еліна Бардакова, Дмитро Шаталов