Харків’яни відзначили свято Хрещення Господнього

21 Січня 2019

Вихідними жителі Харківщини відзначили свято Хрещення Господнього  – одне з найважливіших релігійних свят у році. Згідно християнського вірування,  саме у цей день 30-річний Ісус Христос був охрещений Іоанном Святителем. Християни цього дня вірять у чудодійну силу води.

Це село Чайківка  Дергачівського району  – люди збираються ближче до десятої.

Свято Водохреща вже традиційно збирає багато вірян біля водоймищ. Деякі наважуються пірнути в ополонку. У воду без страху заходять і діти.

Цієї суботи «плюс» на термометрі та яскраве сонце  спонукали зайти у воду – говорять люди. Силу хрещенської води, яка зцілює бралися довести навіть вчені, проте віряни і так впевнені, що вода знімає гріхи та надає сил.

Посвятити водичку, яка буде оберігати весь рік та змити гріхи – більшість приходять на водоймища саме з такою метою.

Людмила 

Слава Україні, Героям Слава! – Дихати можете? – Можу. – Як відчуття?- Добрі відчуття, драйвові – не кутай мене.- Це перший раз? – Ні, перший раз у 2013 році, кажуть, що відкриваються небеса. А у людини всі чакри, енергія і позитив – на зустріч небесам.

А для інших, хто займається моржуванням  не лише на свято Водохреща, у суботу було просто чергове занурення у крижану воду.

Валентин 

Я купаюсь не за того, что Крещение, а потому что мне нравится, не только из- за праздника, а потому что это традиция народа.

Керуючий Харківською єпархією  Православної Церкви України Єпископ Митрофан говорить, що  це вже четверте місце протягом ранку, куди приїхали освячувати воду.

Єпископ Митрофан, керуючий Харківською єпархією Православної Церкви України                

Велике освячення води, яку люди беруть в домівки для зцілення душі та тіла. І саме головне, що сьогодні це вперше пройшло освячення води в Українській православній церкві, канонічній, помісній церкви, бо Томос був підписаний 6 січня, тому це подія, бо в канонічній церкві України це вперше.

Купатися у джерелі на свято Водохреща для багатьох стало тенденцією. Кілька днів поспіль стрічки в соціальних мережах переповнені фото та відео з пірнанням у воду – тому, якщо один занурюється у воду, то інший, звичайно, знімає на телефон.

Загалом 19 січня майже сто тисяч вірян області взяли участь у традиційних хрещенських купаннях – такі дані наводить Національна поліція, працівники якої здійснювали охорону громадського порядку. Грубих порушень під час хрещенських заходів не було.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков.