Харків’яни перемогли у Міжнародній математичній олімпіаді для старшокласників

27 Липня 2018

Харків’яни традиційно стали одними з найкращих. Цього разу на Міжнародній математичній олімпіаді для старшокласників, яка проходила у Румунії. Всього від України там виступали шестеро школярів, четверо з них -харків’яни, які вибороли три золоті та одну срібну медалі . Загалом українська команда здобула шість нагород і посіла 4-ту сходинку загального рейтингу. Це найкращий результат за всю історію Незалежності України.

Після перемоги на Міжнародній математичні олімпіаді у Румунії, її золотий медаліст Роман  Сарапін на лаврах не спочиває. Говорить, в  процесі  вдосконалення знань з математики,  тривалі перерви  на відпочинок не припустимі.

Роман Сарапін золотий медаліст Міжнародної  математичної олімпіади 

Летом тоже продолжаем это делать, потому что  больших перерывов  тоже делать нельзя, потому что мозг отвыкает от загрузки. Нужна хотя бы минимальная загрузка, чтоб поддерживать свои способности.

До цього в особистій скарбничці Романа вже було кілька медалей – бронзова, що рік тому здобув у Бразилії та дві срібні привезені з попередніх математичних змагань у Румунії.  Золото молодий математик виборов  вперше.

Роман Сарапін золотий медаліст Міжнародної  математичної олімпіади 

Пифагор и логотип самой олимпиады. А с этой стороны различные  математические формулы, объекты. Т.е.  такая, довольно красивая медаль.

59-а  Міжнародна математична олімпіада проходила з 3 по 14 липня в румунському місті  Клуж-Напока. Це найпрестижніші математичні змагання, участь в яких взяли майже 600 школярів з понад ста країн світу. Україну представляли шестеро юних математиків. Четверо з них – харків’яни. Зрештою, всі вони повернулись додому з нагородами. Загальний здобуток українців – чотири золоті та дві срібні медалі. Кожна  з таких нагород дає можливість вступити до найкращих ВИШів країни. Роман з майбутньою Альма-Матер вже визначився.

Роман Сарапін золотий медаліст Міжнародної  математичної олімпіади 

Хочу  оставаться здесь. У нас сейчас 15 человек из нашего класса поставили первым приоритетом, именно, специальность «Математика»,  нашего Харьковского университета. И, в первую очередь, главное в выборе, куда поступать, это то, с кем вы будете учиться  дальше, потому, когда узнал, что много моих знакомых поступают туда, я понял, что там будет благоприятная обстановка, для того, чтоб дальше учиться.

В родині Романа, до нього ніхто математикою не захоплювався, проте, він став цікавитися цією наукою ще в дошкільному віці. Відвідував математичні гуртки. Зрештою став учнем  Харківського фізико-математичного ліцею, який має славу – кузні геніїв з математики.  І результати з нещодавньої олімпіади в Румунії, вкотре, підтвердили репутацію навчального закладу, адже, крім Романа, ще двоє його учнів здобули золоту та срібну медалі. Матеріальної винагороди при цьому переможці не отримують.  Та це й не головне,  пояснює Роман.

Роман Сарапін золотий медаліст Міжнародної  математичної олімпіади 

Главная мотивация – это понимать, что ты уже чего-то добился, что эта медаль уже что-то значит. Не то,  что ты получил 200 баллов на ЗНО, у нас 7 человек написали ЗНО на 200 баллов, Если ты знаешь математику – это не сложно. А вот получить медаль на межнаре – это уже что-то все-таки значит.

В майбутньому ж  брати участь в олімпіадах або якихось інших математичних змагання  Роман не планує, збирається зосередитися винятково на науці, згодом викладати математику для студентів та в гуртках.

Ольга Шевченко, Євген Серіков.