Харків’яни намагаються врятувати від знищення зону відпочинку

28 Травня 2021

Жителі Великої Данилівки в Харкові намагаються врятувати від знищення рекреаційну зону. Хто знищує ліс, та кому небайдужа доля зелених насаджень – знають наші кореспонденти.

Небайдужі харків’яни вже котрий рік намагаються врятувати  від тотальної вирубки   частину лісової зони, яка є зеленим оазою між Окружною дорогою та вулицями генерала Удовиченка, Січових стрільців і Басейною. Зелені насадження знищують забудовники. На місці мальовничого хвойного лісу тепер, ніби гриби після дощу, «ростуть» котеджі.

Марія Зайцева, депутат Харківської районної ради від «Блоку Світличної «Разом!»

Там на самом деле рекреационная зона. Там отдыхают люди – Северная Салтовка, там отдыхают местные с Даниловки. То есть, это лес прекрасный. Люди боятся, что у них сейчас начнет строиться коттеджный поселок. Там сейчас стоят два столба горсвета посреди леса.

За словами місцевих жителів, на межі з лісом з’являються нові котеджі. У той же час  дивним чином, вже на території рекреаційної лісової зони, навколо, стали гинути дерева і замість них поступово виникати електромережі, паркан та проходить розчистка територій. Люди переконані, що таким чином забудовник готує місце під дорогу і велике котеджне містечко.

Валерія, жителька  Великої Данилівки

Наразі у нас достатньо інформації про те, щоб казати, що це ліс, який належить державі, що це рекреаційно-оздоровчий. Наразі, чому ми зараз стоїмо під інститутом імені Висоцького, поруч у нас управління лісового господарства Харківської області, ми намагаємось донести до керівництва, що на території, в межах їх відповідальності, це їх зона відповідальності – збереження, відтворення лісів, відбувається висихання дерев. Є факти. Ми кажемо зараз про факти, а не про домисли. Є всихання лісів, є вирубка лісів, ліс зменшується.

Руслана, представниця жителів Великої Данилівки

Дерева дуже багато зараз хворіють. Вони підливаються. Є людина, яку засняли, яка сама призналася, що да, він підливає. Він получає за це гроші. Насправді, я так розумію, це хочуть зробити дорогу за річкою, за ручьом, де строять уже котеджні райони. Виріжуть у нас ліс і тоже застроять котеджи. Люди не будуть мати права проходити через ці котеджи.

На думку людей, на зазначеній території запроваджується схема захвату земель забудовником. Місцеві  обурюються, протестують, звертаються до контролюючих органів та  депутатів.

Валерія, жителька  Великої Данилівки

Неодноразово людям погрожували, місцевим жителям, і казали, що, заспокойтеся, все одно в нас завжди все виходить, все одно тут буде котеджне містечко. Я можу сказати одне, що навіть що, в якийсь момент, все-таки по якійсь схемі, формально законній, відбудеться відчудження цієї лісової ділянки зі зміною цільового призначення, то певні посадові особи все ж таки понесуть кримінальну відповідальність.

Наразі представники депутатського корпусу «Блок Світличної «Разом!» роблять все, щоб не допустити знищення лісової зони.

Марія Зайцева, депутат районної ради фракції «Блок Світличної «Разом!»

Дмитрий Булах, он и горсовет, и я от Харьковского района, мы приехали сегодня в научно-исследовательский институт имени Высоцкого и услышали сейчас от руководства, что они на нашей стороне. Я считаю, что, только подключая всех, мы вместе сможем добиться результата. Потому, что по одному людей не слышат. Если один депутат, его тоже могут не услышать, а когда соединяется весь актив местных жителей, депутатов, мы обращаемся во все инстанции. МЧС тоже реагирует.

Наразі депутатам вдалося врегулювати певні питання. Зокрема,  за попередньою усною домовленістю у  «Міськсвітлі» пообіцяли прибрати  електроопори на  території лісу. Та що буде далі – поки невідомо. Втім, депутати закликають харків’ян  об’єднати зусилля і допомогти зберегти лісові насадження під Харковом.

Еліна Бардакова, Дмитро Шаталов