Харків’янка розробила проект «Культурний простір на ХТЗ»

22 Січня 2020

Жителька Індустріального району  Олена зі своїми доньками розробила проект «Культурний простір на ХТЗ»,  ідея відображає створення стаціонарної сцени біля Палацу дитячої та юнацької творчості «Істок», в якому навчаються понад  1700 дітей району.

Олена Шовгеня, громадський діяч, учасниця проекту «Школа громадського лідера»

Вот у нас место, пустырь, который полгода грязный, полгода тут пылью заметает, вот тут можно было бы построить эту сцену. Вот тут подстанция, к которой можно было бы подключится, рядом бы дети выносили бы реквизит, свои костюмы, тоже оборудование.

За проектом, літня сцена 18 на 20 метрів розрахована на 200 місць, має інклюзивну площадку, диско- та лаунж-зону, літній кінотеатр. Візуалізацію створювали діти, їх теж дуже захопила ця ідея.

Аліна займається у  театральному  та вокальному гурткам, наголошує, що виступів дуже багато, мріє про кращу сцену.

Аліна, вихованка гуртків ДК «Істок»

Я очень бы хотела, чтоб сцену эту построили, я бы подружек могла приглашать, одноклассников, чтобы они смотрели, кинотеатр летний, чтобы было интересней, было чем себя занять.

На думку батьків, майданчик буде сприяти об’єднанню людей через культурні заходи та створить комфортні умови для виступів дитячих колективів району на загальних святах, літературних читаннях,  театральних виставах, спортивних заходах та дискотеках.

Оксана, мати дітей, які навчаються у ДК «Істок»

Летняя сцена – это была бы прекрасная возможность детям реализовать себя, это мог бы стать такой культурный островок и образовательный для большой группы людей.

Наразі сцен для виступів не вистачає, біля Палацу не зручно, а коли негода і зовсім мало місця біля входу до Палацу культури. Тож більшість виступів доводиться відміняти.

Олександр, батько дітей, які навчаються у ДК «Істок» 

Проблема с выступлениями очень актуальна, поэтому сцена решила бы массу проблем. У детей очень много номеров, которые они готовы показывать, но нет мест. Вот это огромная проблема.

Заявка подавалась на бюджет участі, але не була підтримана. Олена планує залучити будівельників  та доробити проект.

Ідея створення прийшла жінці, коли вона навчалась у «Школі громадського лідера». Школа надає можливість учасникам  розширити свої знання у різних сферах громадської діяльності,  створити власні проекти які розвивають місцеві громади.

Олена Шовгеня, громадський діяч, учасниця проекту «Школа громадського лідера»

Мені дуже цікаво, тому що я тільки збираюсь стати громадським лідером, тільки роблю перші кроки і мені було цікаво підвищити свій рівень компетентності.

Після запуску проекту у 2015 році в Харківську обласну та міську ради пройшли п’ять депутатів – випускників школи. Біля сорока успішних проектів знайшли донорів та реалізуються на Харківщині.

Юлія Біденко, політична експертка, тренерка проекту «Школа громадського лідера»

Наша порада, що керуйтеся цінностями, йдіть до тих партій, які Вам ближче, але коли ви потрапляєте у владу, вмійте будувати ефективні коаліції відносно певних рішень  і наш підхід такий, що ми хочемо бачити наших випускників у різних політичних силах, але що коли доходить до важливих питань, вони здатні були домовлятися.

На думку експерта, на найближчих виборах  монобільшості в місцевих радах не буде, тому рішення ухвалюватимуть пошуком компромісних рішень в інтересах громади.

Міжнародні фонди підтримують ініціативу, наразі  йде шостий набір до школи.

Марія Зайцева, Макс Артамонов.