Харків’ян перевірили на наявність гепатиту

26 Липня 2019

Майже півтора мільйони людей в Україні не знають, що хворі на гепатит. Напередодні Всесвітнього дня боротьби з гепатитом харків’ян перевірили на наявність захворювання.

Більше 70 тисяч людей в Україні, які мають гепатит, стоять на обліку в лікарні. Хоча інфікованих набагато більше – майже 2 мільйони по всій країні, розповідають лікарі.

Павло Нартов, директор Харківської обласної клінічної інфекційної лікарні

Вірусний гепатит, гострий вірусний гепатит він не так часто діагностується. І, як правило, маскується під маскою інших захворювань. То есть, гострих форм нема. Практично вони не госпіталізуються до стаціонару.

Напередодні Всесвітнього дня боротьби з гепатитом у Харкові, на площі Свободи всі бажаючі могли пройти експрес-тест на виявлення захворювання.

Ана, волонтер

Если одна полосочка, то все нормально, если 2 полосочки – значит есть антитела в крови. И человеку нужно пойти и сделать расширенный анализ крови из вены. Там определят и тип и врач даст консультацию более развернутую.

Такий експрес тест робиться не довше 15 хвилин. Від самого початку акції тут зібралась черга.

Тетяна, харків’янка

Все подвержены риску. Люди ходят к стоматологу, делают маникюр и ты не уверен в том, что везде все стерильно.

На Харківщині на обліку знаходиться 7,500 тисяч хворих. З них більше 6 тисяч хворі на гепатит С. Більше тисячі – на гепатит В. Цирози печінки складають від 3 до 7%.

«Лагідний вбивця» – так називають вірусний гепатит.  Хвороба прогресує повільно, проходить безсимптомно. Багато інфікованих дізнається про проблему вже на стадії ускладення.

Костянтин Ключєров, організатор акції

Это очень дорогостоящее лечение, а сейчас государство закупило 7 тысяч курсов лечения по лечению гепатита С и около 1,5 тысячи переходит Харьковской области. Чтобы люди знали и могли пройти лечение на гепатит С. Если раньше нужно было проходить, лечиться от гепатита С год, сейчас – 3 месяца, без всяких побочнях явлений, без всяких антидеприсантов.

Олександр дізнався про свою хворобу у 2001 році, проходячи медогляд перед вступом до вишу. Говорить, одразу відчув паніку, адже не знав, що робити.

Олександр, учасник акції

Мне поставили генофон 4. 4 генофон он практически не лечится даже современными препаратами, но мы решили рискнуть, нам терять было нечего.  Здоровье нужно было поправлять и я начал курс лечения.

Олександр приймав таблетки, що йому призначили протягом 4 місяців, здав безліч аналізів і сьогодні впевнено говорить, що позбувся хвороби.

Олександр, учасник акції

Полгода прошло, и я сдал анализ и у меня сразу показало, что резус отрицательный. То есть, тельца у меня больше не обнаружены.

А поки до лабораторії підходить все більше бажаючих, організатори наводять невтішні цифри.

Олена Овчінікова, організатор акції

За 35 хвилин ми протестували на вірусний гепатит С 17 людей, з них 4 – результати позитивні. У процентовому співвідношенні це – четверта частина –  25%.

Найбільш розповсюджені шляхи передачі гепатиту С: маніпуляції, що супроводжуються виділенням та переливанням крові, незахищений статевий акт, вживання наркотиків та недостатня стерилізація медичного обладнання.

Олена Павличенко, Макс Артамонов.