Харків отримав п’ять апаратів штучної вентиляції легень

23 Березня 2020
Чотири дорослих і один дитячий: Харків отримав п’ять апаратів штучної вентиляції легень. Кошти на їх придбання виділила міська рада. Апарати ШВЛ встановлять представники швейцарської фірми, які прибудуть до міста найближчим часом. 
Швейцарські апарати штучної вентиляції легень отримали медзаклади №13, 17, 18, міська клінічна лікарня швидкої та невідкладної допомоги й перинатальний центр. До комплекту обладнання входять: апарат, монітор, стійка, візок і витратний матеріал.
 
Борис Менкус, головний лікар міської багатопрофільної лікарні №18
Бути готовим – це вже запорука успіху. Маючи певний досвід боротьби з інфекцією яка була у нас Н1N1, ми зрозуміли, що штучна вентиляція легень була достатньо ефективною і це дає шанс хворим на одужання.
 
Поки що чотири апарати зберігатимуться запакованими у лікарні швидкої допомоги, дитячий – вже доставили до перинатального центру. Апарати ШВЛ будуть встановлювати представники швейцарської фірми, які приїдуть до Харкова найближчим часом.

Світлана Горбунова-Рубан, заступник Харківського міського голови

Будут представители фирмы, устанавливать их непосредственно на местах, они должны убедиться, что здесь ничего не нарушено, что никто ничего не повредил. Только после этого они открывают и устанавливают там, где им покжут.
Олена Ковальова, головний лікар міської клінічної лікарні швидкої і невідкладної допомоги ім. проф. Мєщанінова
Дихальна апаратура – це дуже важливо. У нашій лікарні функціонує 54 ліжка реанімації та інтенсивної терапії. Ми не надаємо допомогу хворим з інфекційними захворюваннями з вузькою спеціалізацією, пульманологічним хворим. Але дуже важкі хворі, кожен день кожен час потрапляють до лікарні.
Загалом, у харківських медустановах працюють 163 апарати ШВЛ різного виробництва та строку експлуатації. За інформацією міської ради наразі на території Харкова інфікованих на коронавірус немає.
 
Світлана Горбунова-Рубан, заступник Харківського міського голови
Чуть більше сотні людей легалізувалися, що вони прибули до Харкова, що почувають себе як треба і знаходяться на самоізоляції. У нас немає сенсу додому до них ходити, тому що вони нам сповістили, що вони здорові. Якщо у когось з’являються симптоми захворювання – вони працюють з сімейним лікарем і вирішують, що робити з цими симптомами далі.
Найближчим часом місто очікує прибуття ще двадцяти німецьких апаратів штучної вентиляції легень. Також, до Харкова надійдуть тест-системи на виявлення коронавіруса.
 
Ксенія Ручка, Євгеній Карпенко.