Харків отримав найбільшу в Україні партію тестів на коронавірус

24 Березня 2020

Харків отримав найбільшу в Україні партію тестів на коронавірус.  Про це повідомили сьогодні на нараді, в якій взяли участь представники міської та обласної влади, бізнесу, а також народні депутати. Присутні обговорили, що вдалося придбати за цей час для боротьби з COVID-19 та подальше вирішення питань протидії його поширенню.

Тестів, які прибули до Харкова, вистачить на три місяці. Про це повідомив бізнесмен Олександр Ярославський, сім’я якого виділила на боротьбу з коронавірусом два мільйони доларів. Вчора до України привезли п’ятдесят тисяч тестів, скільки дісталося Харківській області – не повідомляють. Зазначають лише, що регіон отримав найбільшу кількість тестів по Україні. Придбали їх, каже Ярославський, тільки за допомогою китайського мільярдера Джека Ма.

Олександр Ярославський, власник і президент DCH

Этих тестов практически никто не получил, это наша страна получила 50 тысяч тестов, только благодаря ему. Потому что в Китае заводы, которые производили это все медицинские вещи, они выкуплены правительством Италии, Германии, России. Туда даже не подойти, никто заказы не берет. Только благодаря ему, его офису, его имени мы получили это.

Тести є «золотим стандартом» для діагностики коронавірусу, вони забезпечують найвищу можливу точність виявлення зараження. Застосовуються тести тільки в лабораторних умовах. Наразі на Харківщині таких лабораторій вісім. Направлення на це дослідження повинен надавати лікар у кількох випадках.

Вадим Ханенко, експерт з медичного обладнання

Первое – это положительный или сомнительный результат экспресс-теста. Второе – в случае соответствующей коронавирусу клинической картины. В случае, если врач подозревает бессимптомное носительство вируса в связи с тем, что пациент входит в зону риска. Это высокоточное исследование, которое позволяет обнаруживать фрагменты самого вируса, даже если их количество очень небольшое, даже единичные копии вирусов он находит. Это исследование трудоемкое и требует высокой квалификации персонала, специальных условий лабораторий на точность и чувствительность ПЦР приближается к 100%.

Як повідомили у міській раді, за останні дні соціально відповідальний бізнес зібрав понад два мільйони доларів на боротьбу з коронавірусом. На них придбали необхідне медичне обладнання та засоби захисту. З міського бюджету виділили спочатку двадцять мільйонів гривень, за які купили п’ять апаратів ШВЛ, а потім додатково ще сорок. Міський голова Геннадій Кернес повідомив, що за власні гроші придбає наркозо-дихальний апарат для вентиляції легенів. Його вартість – понад два з половиною мільйони гривень.

Геннадій Кернес, Харківський міський голова

Було виділено 40 мільйонів гривень з бюджету міста, на які буде куплено мільйон масок та 20 апаратів штучної вентиляції легенів виробництва Франція. Також я окремо апарат ШВЛ зразу з наркозом. Апарат, який з’єднує наркоз і штучне дихання.

Придбаний апарат Кернес пообіцяв передати до однієї з лікарень міста.

Ксенія Ручка, Євгеній Карпенко.