Громадські активісти ініціюють обмеження продажу алкоголю та табаку біля навчальних закладів

25 Лютого 2019

Продаж алкоголю та тютюну біля навчальних закладів, дитячих майданчиків  у Харкові треба обмежити – підкреслюють громадські активісти та представники поліції. Цю проблему обговорили сьогодні під час круглого столу.

Проблема продажу алкоголю, тютюну біля учбових закладів, дитячих садків у Харкові і досі стоїть гостро – стверджують і громадські активісти, і представники правоохоронних органів. Лише з початку року у місті за порушення правил торгівлі тютюновими виробами та алкогольними напоями складено 50 адмінпротоколів. 10 адміністративних протоколів стосуються продажу алкоголю та тютюну неповнолітнім – розповіли у Нацполіції. Матеріали передані до суду:

Артем Коновалов, заст. нач. сектору превенції ГУ Нацполіції у Харківській області

На початку цього року були направлені керівництвом територіальних органів та Нацполіції у Харківській області листи до місцевих органів самоврядування з закликом про перегляд роботи закладів з продажу алкогольної та тютюнової продукції в межах з 8.00 до 22.00.  Тобто ми розуміємо, що це дуже велика проблема та її треба вирішувати вже зараз, тому ми підтримуємо всі заклики громадськості до знищення даного пагубного явища та можете розраховувати на нашу плідну співпрацю.

До 2010-го року в Україні діяв Закон, який забороняв продаж алкоголю та тютюну в радіусі 300 метрів біля учбових закладів, але після 2010 року це питання віднесли до компетенції міської ради, втім це питання не було регламентовано – говорить Костянтин Немічев, голова Харківського осередку «Національного Корпусу». У той же час, як приміром, у Луцьку діє заборона на продаж алкоголю і тютюну біля учбових закладів на відстані 100 метрів, у Дніпрі – 300 метрів. Тому і було прийнято рішення обговорити це питання та ухвалити відповідне рішення:

Костянтин Немічев, голова Харківського осередку ПП «Національний Корпус»

Я один з ініціаторів круглого столу, сьогодні ми спілкувалися по вирішенню проблеми продажу алкоголю та тютюну біля учбових закладів.  Як ми вважаємо, як Національний Корпус, ми подали проект рішення про заборону продажу алкоголю та тютюнових виробів в радіусі 300 метрів від учбового закладу. Але сьогодні на круглому столі ми доопрацюювали це. Це спортивні майданчики, де займаються люди спортом та діти граються. Це теж треба вносити.

Ігор Черняк, депутат Харківської міської ради, член Харківського антикорупційного центру 

Треба все ж таки, щоб органи влади звернули увагу на цю проблему, тому що ця проблема носить системний характер і особливо гостро для мешканців багатьох спальних районів міста Харкова стоїть.  Тому, на мою думку, тут доцільним буде та концепція, яка запропонована в першочерговому проекті рішення. Мова йде не про обмеження взагалі, мова йде про обмеження продажу певних товарів – там алкогольних напоїв поблизу навчальних закладів у певному радіусі від цих навчальних закладів у той час, коли там беспосередньо знаходяться діти, діти йдуть на навчання, повертаються з навчання.

За підсумками круглого столу ухвалили проект рішення, яким запропоновано заборонити продаж алкоголю та тютюну на відстані менше ніж 300 метрів від навчальних закладів, дитсадків, позашкільних закладів, дитячих майданчиків з 8-ї до 18-ї години.

Ірина Дергоусова, Віктор Сєріков.