Громада Первомайського та Лозівського районів болюче реагує на процес децентралізації

15 Вересня 2020

Громада Первомайського та Лозівського районів  на сьогодні дуже болюче реагує на процес децентралізації та всі зміни, що пов’язані з формуванням об’єднаних територіальних громад. Люди звернулися із своїми проблемами до народної депутатки  Юлії Світличної. Більше знає Анна Почапська.

Процес децентралізації, зокрема, створення об’єднаних територіальних громад  викликає у більшості українців багато запитань. Люди відчувають себе ошуканими.  Народна депутатка Юлія Світлична відреагувала на скарги жителів Біляївської ОТГ Первомайського району Харківщини, які вимагають прислухатися до громади.

Василь Фатєєв,  сільський голова Красненківської громади

Все собрались, договорились, процесс пошел быстро  и хорошо, и все документы собрали, нам пришло 22 декабря пришло письмо с ОДА, наши документы отправлены в ЦВК, где определят время выбором,  потом пришло решение с ОДА, что нашу ОТГ разорвали на две части.

Майбутня Біляєвська територіальна громада достатньо заможна і сільські голови вирішили протистояти її розділенню на дві частини. Адже, згідно з ухваленим рішенням, до складу Біляївської ОТГ увійшли громади – Суданська, Закутнівська, Миронівська і Роздольська. Однак, рішення про об’єднання в Біляївську ОТГ ще в 2019 році прийняли сім сільських рад. Крім зазначених, до її складу увійшли – Верхнеорельська, Дмитрівська та Красненківська громади. У підсумку ці три опинилися в списку Первомайської ОТГ. Місцеві проти такого об’єднання.  Втім, чиновники тільки розводять руками. На захист людей стала народна депутатка  Юлія Світлична. Вона звернулася до Уряду з вимогою не порушувати Конституцію і принципи добровільності та прозорості при формуванні ОТГ.

Василь Фатєєв,  сільський голова Красненківської громади

Мы быстро сориентировались и обратились к Юлии Светличной. Поехали  на приём, она нас приняла. На сегодняшний день мы остались вместе, готовимся к выборам, выбрали будущего председателя ОТГ, ведём переговоры с людьми.

Тож, Біляївська ОТГ Первомайського району буде складатися з семи сільських рад, як того і хотіли в громаді. На зустрічі люди подякували нардепці. А це вже Краснопавлівка Лозівського району, тут також Юлія Світлична не вперше. Питань назріло багато, особливо – житлово-комунального характеру.

Юлія Світлична, народна депутатка України

Радію відкритому спілкуванню з людьми, спілкувалися з краснопавлівцями  і сьогодні ми підняли питання ЖКГ, стану доріг, стану освіти, безумовно, багато проблем, на які потрібно звернути увагу органам державної влади для того, щоб люди перебували в нормальних умовах, нормальних будинків.

Перед початком опалювального сезону важливо, в першу чергу, підготувати мережі до повноцінної роботи протягом зимового часу – підкреслює Світлична.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков