Головний економічний форум року незабаром пройде у Харкові.

27 Вересня 2018

Цьогорічний  економічний форум   «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!»    збери  найбільшу за всі роки існування форуму кількість учасників та дипломатичних місій.

Очікується  35 іноземних делегацій. На даний момент свою участь  у форумі підтвердили 18 надзвичайних та повноважних послів іноземних країн. Це вперше в історії України, коли в окремо взятий регіон виїжджає така кількість керівників дипломатичних місій, говорять організатори. Про підготовку до форуму та його значення для розвтку регіону розповів Віктор Коваленко  в програмі «Коментарі».

Для порівняння, на 5-й економічний форум «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!», що проходив 2013-го року, тоді ще в мирній Україні,  з’їхалися  представники 13 країн. Усього було 350 учасників.  Нині ж, про наміри взяти участь у форумі заявили 35 іноземних делегацій, 18 надзвичайних та повноважних послів іноземних країн.

Віктор Коваленко, перший заступник голови Харківської обласної ради

Це не просто дипломати, або посли. Це представники країн. Їхня головна задача – це розвиток і економічних, і культурних зв’язків, і освітянських контактів. Тобто, вони представляють свою країну. Хочу запевнити, що вони не вперше приїздять до Харківщини. Вони знають нас дуже добре.  Харківська область на чолі із губернатором Юлією Світличною веде дуже активну роботу в рамках міжнародної діяльності, зовнішньо-економічній діяльності і, безумовно, це є підведенням підсумку за рік після проведення прошлогоднього форуму.

На економічному форумі  традиційно підписується низка контрактів та угод про співпрацю між харківськими виробниками   та інвесторами з різних країн. Крім того, залучаються інвестиції на розвиток місцевої  інфраструктури.

Віктор Коваленко, перший заступник голови Харківської обласної ради

 Райони області, міста – вони побачили вже результат. Такі проекти, як GIZ, як Агентство міжнародного розвитку США USAID, як програми UNICEF, надзвичайна кредитна програма, з Європейським інвестиційним банком. Це стосується ремонту, реконструкції інфраструктури. Дитячі садки, школи. Лікарні, ФАПи. Це результат послідовної роботи, який був спрямований в минулому році.

На десятому цьогорічному форумі в центрі уваги буде промисловий потенціал Харківщини, інноваційні можливості та високотехнологічні проекти. А також перспективи малого й середнього бізнесу в умовах децентралізації.  Традиційно обговорюватиметься  розвиток енергоефективних напрямків.

Віктор Коваленко, перший заступник голови Харківської обласної ради

 Наші підприємства готові для контактів, ми готові розміщати виробництво. Нам потрібні нові технології. У нас є потужна робоча сила. Враховуючи наш потужний освітянський потенціал, враховуючи те, що у нас потужні науково- дослідні інститути, якраз така платформа надасть новий поштовх для розвитку економіки.

Підписання нових угод про співпрацю, розміщення виробництв на потужностях Харківського регіону – це збільшення робочих місць, а відповідно – й надходжень від податків до місцевих бюджетів.

Віктор Коваленко, перший заступник голови Харківської обласної ради

Головне – звести ділові кола для того, щоб вони підписали контракти. Для того, щоб розмістили своє виробництво. А наше головне завдання – це створення робочих місць. Залучення іноземних інвестицій. Тобто, наше головне завдання – створення потужного економічного майданчика, яким і є 10-й ювілейний економічний форум.

При цьому з обласного  бюджету на організацію  форуму не буде витрачено жодної копійки, запевнив Віктор Коваленко. Всі організаційні витрати  беруть на себе меценати, громадські організації та підприємці.

Ольга Шевченко.