Голова області Юлія Світлична зустрілася із студентами

19 Вересня 2019
Майже півсотні студентів з сімнадцяти областей України  завітали сьогодні до Харківської облдержадміністрації, аби поспілкуватися з головою області Юлією Світличною. Зустріч проходила у неформальній атмосфері.
 
Чи важко жінці бути управлінцем?  Які місця найбільш подобаються і надихають? Як студентство впливає на розвиток регіону?  Такі та чимало інших питань  задавали студенти під час неформальної зустрічі з головою Харківщини Юлією Світличною.  Губернатор охоче відповідала всім.
 
Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 
Мені завжди приємно спілкуватися з молодими людьми, адже коли ти доторкаєшся до енергії, енергія заряджає тебе. Молодь – це енергія. Я рада, що енергійні, амбіційні, молоді, фахові люди змінюватимуть нашу державу. І це не пусті слова. Ви знаєте, що зараз кожна молода людина може знайти для себе той шлях, про який мріяла. Можна досягти вершин, можна з упевненістю розраховувати на місце роботи, особливо за фахом, чого не було, мабуть, до цього більш ніж 20 років. Сьогодні в достатньо молодому віці можна займати відповідальні посади та займатися відповідальною справою.
 Учасники зустрічі – студенти вишів із сімнадцяти областей України. Всього 46 чоловік. В рамках акції, організованої громадською організацією «Глобал офіс», молоді люди відвідують різні куточки країни  аби дізнатися про кожний регіон більше ніж пишуть в підручниках і розвіяти хибні стереотипи.
 
Світлана Колодій, координаторка програми молодіжних обмінів GOxChange ГО GlobalOffice 
Це програма стартувала два роки тому. Вона покликана сприяти внутрішній інтеграції в Україні. Ми закликаємо активну молодь більше подорожувати і руйнувати регіональні стереотипи і навчатися командній роботі. Ми зустрічаємося з бізнесменами, активістами, військовими. Зараз зустрілися з головою обласної адміністрації. Це саме те, чого ми прагнули – показати кожному учаснику та учасниці , що в Україні ти можеш все, що ти можеш вивчити свою спеціальність і стати успішним в кожному місті.
Чимало нового для себе дізналися про Харківщину, гуляючи вулицями міста, діляться враженнями молоді люди. Адже до цього візиту багато хто уявляв Харків  винятково  урбаністичним промисловим центром без мальовничої архітектури та з  малодинамічним культурним життям. Але зустріч із губернатором Харківщини Юлією Світличною  розвіяла ледве не найрозповсюдженіші стереотипи  – про те, що відповідальні управлінські посади можуть обіймати переважно чоловіки і що влада зазвичай закрита і недоступна для пересічних українців.
 
Світлана Колодій, координаторка програми молодіжних обмінів GOxChange ГО GlobalOffice
 У мене зруйновано, я думаю у студентів також, декілька стереотипів. Перший про те , що жінка може бути головою обласної адміністрації. А другий – те що люди , які працюють на нашу державу можуть бути відкритими. Ми дуже цінуємо те, що ми змогли зустрітися з пані Світличною. Зазвичай у мешканців нашої країни є стереотип, що влада дуже закрита. Від людей і це неможливо. Мені здається дуже важлива відкритість влади, про яку ми зараз говоримо. Такі зустрічі дуже важливі для молоді, вони показують, що мерами міст, губернатори, президентами є звичайні люди, які просто в певний момент взяли на себе більше відповідальності.
А от Дарію Семечкіну студентку Херсонського педагогічного університету  й майбутню журналістку вразила не тільки відкритість голови Харківщини, а й її готовність слухати та дослухатися до молоді.
 
Дарія Семечкіна, студентка Херсонського державного педагогічного університету 
Коли немає ніякої межі між, знаєте, я чиновник, а ти молодь, ти нічого не знаєш.
 
Під час зустрічі зі студентами Юлія Світлична розповіла деякі факти про область і місто, відзначивши, зокрема, й те, що молодь є доволі потужною рушійною силою у житті Харківщини, яка по праву називається студентською столицею України. Після спілкування  учасники зустрічі зробили спільне фото. На Харківщині молоді  люди  перебуватимуть  впродовж тижня.
 
Ольга Шевченко, Дмитро Поздняков