Голова області Юлія Світлична перебуває із робочим візитом у Польщі

13 Травня 2019

Харківщина третій рік поспіль демонструє сталий розвиток зовнішньоекономічної діяльності. Її приріст за 2018-рік сягає майже 20-ти відсотків.  Товарообіг із країнами Євросоюзу вимірюється сумою у мільярд доларів США. Експорт продукції харківського виробництва тільки  до Республіки Польща за минулий рік зріс на 70 відсотків. Польща є одним з головних стратегічних і економічних партнерів України. На цьому наголошує голова області Юлія Світлична. Для подальшого розвитку цих взаємин та розширення перспектив співпраці голова області особисто докладає чимало зусиль. От і сьогодні на чолі з делегацією, до складу якої увійшли представники депутатського корпусу та бізнесових кіл, Юлія Світлична побувала з робочим візитом  у столиці Польщі, де зустрілася із керівництвом Польсько-Азійської торгівельної палати та головою Мазовецького воєводства.

Андрій Колос, директор Департаменту  економіки і міжнародних відносин Харківської облдержадміністрації 

Проговорювалися можливості співпраці в рамках бізнесу і можливість об’єднання сузиль у виході харківських підприємств на ринки Азії, на ринки Китаю, зокрема. Говорили про розвиток співпраці в галузі агропромислового виробництва, в галузі переробки сільськогосподарської продукції. Адже на сьогоднішній день Україна входить в топ-трійку країн за обсягами експорту продовольства продукції харчової промисловості до країн ЄС. Це досить нагальна, актуальна і перспективна тема для співпраці

Під час зустрічі зі своїм колегою – очільником центрального регіону Польщі, Мазовецького воєводства Адамом Струзіком Юлія Світлична презентувала потенціал Харківської області та перелічила низку напрямків, за якими можливе розширення співпраці двох регіонів. Обговорили можливе співробітництво у сфері промисловості, ІТ, екології та науки й освіти, а також обмін бізнес-делегаціями регіонів.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Мы, действительно, очень стараемся для того, чтобы  наш регион, регион промышленный, научный, ІТ, где сконцентрировано много научных идей, учреждений  и где генерируются эти идеи в реальность, мог развиваться и находить новые возможности для того, чтобы расти.

Загалом, голова області відзначила, що Польща для нашої країни є стратегічним партнером.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Сьогодні ми зустрілися з паном Маршалаком для того, щоб подивитися, чим ми можемо бути корисні один одному. Поговорили на декілька тем. У першу чергу це стосується економіки, підвищення нашої співпраці на економічному рівні, запровадження нових проектів щодо кооперації підприємств, які знаходяться на території Харківщини, ну і, звичайно, польських підприємств, для того, щоб мати спільну можливість розвиватись і шукати нові взаємозв’язки. Також обговорили співпрацю у сфері науки, ІТ-технології,  технології в екологічній сфері, адже ми наразі шукаємо проекти для того, щоб підвищувати економічну співпрацю, підвищувати екологічний рівень тих процесів, які проходять на території області. Ну і, звичайно, досвід такого великого воєводства, яке наразі має такі великі економічні показники, для нас буде дуже дієвим і дуже корисним. Ми також маємо деякі практики, і європейські, і свої власні, тому, я думаю, що наша спільна співпраця буде дуже плідною для наших обох держав.

Досягнуті домовленості дозволять не тільки покращити економічні показники, а й підвищити рівень соціального захисту та якості життя кожного мешканця області.

Андрій Колос, директор Департаменту  економіки і міжнародних відносин Харківської облдержадміністрації 

Збільшення  темпів економіки збільшує дохідну частину бюджету, який за останні роки виріс в 2,5 рази. Це збільшення програми соціально-економічного розвитку. За 18-й рік було реалізовано безпрецедентну кількість об’єктів соціально-економічного  розвитку, більше 600 об’єктів на загальну суму більше 2 мільярдів гривень. Це ремонт і будівництво дитячих садочків, шкіл, амбулаторій, лікарень, освітніх, культурних закладів. Тобто абсолютно пряма залежність – краще працює економіка, більше відрахувань  до бюджету і більше можливостей для соціально-культурної сфери, для розвитку.

Харківщина на сьогодні – ледве не єдина область в Україні, з якою так тісно і так плідно співпрацюють міжнародні партнери в економічній та соціальній галузях.

Андрій Колос, директор Департаменту  економіки і міжнародних відносин Харківської облдержадміністрації 

В Харківській області, як в жодній іншій області, працює  14 консульських установ. Більше таких прецедентів, окрім столиці, немає. Це плацдарм для приходу бізнесу в Харківську область. Далі – Харківський міжнародний інвестиційний форум, який відбувся, наприклад, в минулому році традиційно, 10-й форум. Це форум, який показав,  знову-таки,  безпрецедентні результати зовнішньоекономічних відносин – 16 посольств, представники з 30-ти країн, більше 600-та учасників. Такого якісного підходу до організації проведення міжнародних економічних інвестиційних фінансових форумів не існує. Тобто Харківщина задає темп розвитку всім регіонам країні.

Зацікавленість міжнародних партнерів у співпраці із Харківською областю  експерти пояснюють  особистою принциповою позицією і авторитетністю голови області Юлії Світличної.

Світлана Кушнір, політичний експерт, економічний оглядач

Главным инициатором подобного налаживания связей и контактов стала Харьковская областная государственная администрация во главе с Юлией Светличной. И здесь огромный плюс в том, что эти украино-польские отношения нас не просто сближают, а дают позитивный и экономический, и гуманитарный эффект, есть наличие такого немаловажного показателя, как знание главой администрации того же польського языка. Это очень располагает к нам наших польських партнеров.

Ігор Поліщук, доктор політичних наук, професор

Юлія Світлична –  одна з небагатьох губернаторів України, яка встановила вже таку своєрідну мережу зовнішніх стосунків і цей візит в Польщу, я думаю, теж  має певне стратегічне значення тому, що Польща відіграє важливу роль в сучасному Європейському Союзі. Вона є надійним стратегічним партнером України. Тому є підстави сподіватися, що це буде успішний візит нашого губернатора.  І хотів би підкреслити, що  Юлія Світлична – одна з небагатьох губернаторів, які демонструють високі показники  в багатьох сферах. Я б сказав, в ключових сферах життя регіону. Це все досягається завдяки системній праці. Завдяки вдалому розташуванню пріоритетів.

Олександр Романюк, доктор політичних наук, професор

Нові контракти будуть заключені, буде розвиватися виробництво, експортне виробництво. Щось будемо купувати в Польщі, для того, що нам необхідно, замість російських товарів. І це – теж один із чинників нашої ходи до Європи.

Найближчим часом голова Харківської облдержадміністрації планує зустрітися і  провести  перемовини про економічну співпрацю з представництвами Китаю, Угорщини, Бельгії. Більш детально про зустріч голови області із польським партнерами, дивіться у подальших випусках «Вечірніх новин».

Ольга Шевченко.