Голова області відвідала підприємство «Котлотурбопром»

4 Березня 2019

Одне з успішних промислових підприємств області – «Котлотурбопром» на сьогодні завантажено роботою на цілий рік. Під час відвідування підприємства очільниця області  Юлія Світлична ознайомилася з виробничими й конструкторськими можливостями Харківського котельно-механічного заводу й ЦКБ «Енергопрогрес», що входять до єдиної корпорації.

До складу «Котлотурбопром» входять філія Харківського центрального конструкторського бюро “Енергопрогрес” і “Харківський котельно-механічний завод”, які на сьогодні чи не єдині в країні можуть працювати над реконструкцією та енергозаміщенням великих ТЕЦ.

Ігор Риженко, директор, генеральный конструктор ФХЦКБ «Енергопрогрес» 

Мы можем безопасно сжигать газовую группу угля, она очень специфическая по сравнению с антрацитовой.

Тут працюють конструктори та розрахувальники, які можуть сказати, яка міцність, аеродинаміка та потужність потрібна для конкретної ТЕЦ. Після того, як у країні майже не стало антрацитового вугілля через тимчасово анексовані території Донецької та Луганської областей, де знаходяться вугільні шахти, ці люди змогли розраховути переоснащення котелень на інший вид палива.

Леонід Бабічев, технічний директор центрального КБ ТОВ «Котлотурбопром» 

Уже переведены 7 блоков в Украине на газовый уголь, это наша независимость, много станций у нас переводы – Змиевская – 4 блока, Приднепровская – 3 блока, Криворожская.

Під головуванням губернатора області у 2016 році Змієвську ТЕЦ спеціалісти підприємствами перевели на газове вугілля, тим самим відстояли енергетичну незалежність Харківщини.

Олександр Греховодов, генеральний директор ТОВ «Котлотурбопром»

То, что сегодня горит свет  во всей Украине и нет веерных отключений, это тот проект, который начинал в 2015 году. Мы смогли обойтись без донецкого и луганского антрацита и смогли использовать днепропетровский и волынский уголь на своих станциях.  Это реальная энергонезависимость Украины, и Юлия Александровна вместе с нами пробивала этот вопрос, стоял вопрос, что 17 тысяч поселков останется без тепла и надо было решать этот вопрос.

Зараз підприємство переважно виконує замовлення в Україні. Хоча є замовлення і з інших країн світу. Підприємство має повний спектр сертифікації для роботи з іноземцями. Нові замовлення – нові робочі місця – збільшення заробітної платні – всі ці питання  губернатор області тримає на особистому контролі. Юлія Світлична проанонсувала чергове зростання оплати праці на підприємстві.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

В этом,  2019 году у вас будет повышение зарплаты, вы загружены на 2019-й заказами и я уверена, что и в 2020-м у вас тоже будет работа, мы сейчас сотрудничаем с международными институциями. И с одной из них на встрече мы обсуждали сотрудничество с вами, им интересно то, что делаете вы, и на следующую встречу я приглашу руководство.

Підприємство є успішним, і як показник – це податки, що сплачують в бюджети різного рівня. 69 мільйонів гривень податків лише за 2018 рік.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Промышленность – это сердце Харьковской области, каждый третий занят в промышленности, надо поддерживать промышленность, рост есть за три года на 15%. С 2010 по 2013 год у нас было минус 9 тысяч рабочих мест, то сейчас, с 2016 года плюс 4 тысячи рабочих мест, люди возвращаются на заводы.

Тож розробки та впровадження цього підприємства дають змогу з впевненістю говорити про енергонезалежність країни, енергозаощадження та екологічну складову під час вироблення енергії на теренах країни.

Під час зустрічі з колективом Юлія Світлична передала державну нагороду – орден за заслуги III ступеня – генеральному директору підприємства Олександру Грєховодову. Подяки та грамоти обласної державної адміністрації  отримали і працівники підприємства.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков.