Голова області проінспектувала ремонтні роботи у двох обласних інфекційних лікарнях

2 Серпня 2019

Як проходить ремонт у двох обласних інфекційних лікарнях – дитячій та дорослій – перевірила особисто губернатор області Юлія Світлична.  Там наразі завершилася частина зовнішніх і внутрішніх робіт.

На одній території знаходяться обласні дитяча та доросла інфекційні лікарні.  Кожна з них щороку обслуговує від шести до десяти тисяч пацієнтів. Сюди потрапляють люди з різного роду захворюваннями інфекційного та вірусного характеру.  Лікарні на капітальний ремонт чекали десятиріччями. Другий рік поспіль роботи тривають.

Дмитро Кухар, головний лікар Харківської обласної клінічної дитячої інфекційної лікарні

І в минулому році, і в цьому році ведуться роботи по декільком блокам, ремонт покрівлі всієї лікарні, остаточно заміна вікон на енергозберігаючі і третє – це в двох відділеннях – капітальний ремонт боксів для розташування тяжких хворих для пацієнтів з особо небезпечними інфекціями.

Подивитися, як йдуть роботи, приїхала особисто очільниця області. Головний лікар дитячої інфекційної лікарні веде подивитися Юлію Світличну на результати вже виконаних робіт.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Відновлюємо медичну сферу в області, на черзі – обласні лікарні інфекційні – як дитяча, так і доросла, комплексно не ремонтувалися дитяча – 35 років, а доросла – 46 років. Виправляємо, фінансування є, роботи розпочаті, фінансування за рахунок Європейського банку, а також залучаємо обласний бюджет, роботи вже йдуть. Були зроблені повністю роботи щодо плану, які потрібні роботи, маємо кошторис на всі роботи  і робимо поступово, спочатку там, де це конче необхідно.

У дитячій інфекційній лікарні першими капітально ремонтують відділення крапельних інфекцій та діагностично-крапельне. Дмитро Кухар відзначив, що капремонт у закладі – це питання не лише комфорту, але й здоров’я пацієнтів, адже збудники хвороб часто «ховаються» в стінах, проникаючи у стару штукатурку. Важливим для закладу є й оновлення медичного обладнання. Цьому, за словами головного лікаря, в останні роки приділяється значна увага на обласному рівні.

Дмитро Кухар, головний лікар Харківської обласної клінічної дитячої інфекційної лікарні

Майже рік з невеликим, за ініціативи обласної державної адміністрації, ми одержали гематологічний аналізатор, це апарат, який забезпечує з невеликої кількості крові розрахунок  молекули, для дитини це важливо, щоб багато крові не брати, плюс цей розрахунок європейського рівня.

В обласній клінічній інфекційній лікарні повністю замінили старі дерев’яні вікна, встановивши енергоощадні. Також у закладі замінили на пластикові дверні блоки, відремонтували покрівлю над приймальним відділенням. Зараз капітальний ремонт проводять у 2-му лікувально-діагностичному відділенні. Вже до нового року будівельники завершують облаштування нової вентиляційної системи та внутрішні роботи на першому й другому поверхах.

Павло Нартов, головний лікар Харківської обласної клінічної інфекційної лікарні 

Наприкінці 18-го року і вже 6 місяців 19-го року продовжується ремонт у лікувально-діагностичному відділенні – площа більше 1000 метрів квадратних ремонт капітальний, на другому поверсі йде реконструкція комунікацій. У цьому році, як ніколи, були виділені кошти для того, щоб у закладі були покращені умови діагностики, придбано дороговартісне обладнання.

Минулого року обласна влада надала лікарні сучасний рентген-апарат та апарат УЗД.

Ганна Степнова, лікар УЗД 

У нас есть уникальная установка – одна из последних аппаратов «Радмир ультим»а. Тут есть возможность проводить эластометрию, так как  много больных с гепатитом, с циррозом печени. Мы смотрим упругость печени, фиброз, есть ли цирроз. Это даёт возможность  оценить терапию,   эффективна ли наша терапия.

Для якісних медичних послуг в області працюють не лише над відновленнями медичних закладів, а й над придбанням сучасної техніки, яка надасть змогу вчасно виявити хворобу і визначити правильне лікування.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

В області працює програма, яка забезпечує лікарні, окрім ремонтів часткових чи комплексних, ще і устаткуванням, і обладнанням. І це не стосується лише обласних лікарень, це стосується і лікарень, які знаходяться далеко-далеко в районах, у селах, тому що рання діагностика – це запорука того, що людина зможе подолати ту чи іншу хворобу. Крім того, ми допомагаємо людям особисто – виїжджаємо на підприємства, організації, інститути, в об’єднані громади – там де люди живуть, працюють,  там, де потрібна наша допомога.

Під час відвідання лікарень голова області нагородила працівників медзакладу грамотами та подяками обласної державної адміністрації та передала медикам чергову партію обладнання.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

«Монітор пацієнта» – три одиниці, насос шприцевий – три одиниці, і професійне медичне ліжко – десять одиниць. І для дитячої також є – «монітор пацієнта» – три одиниці і насос шприцевий – три одиниці. Також домовилися на наступний рік в обласному бюджеті запланувати нове обладненя  і будемо поступово виділяти кожного року. Домовилися?

Не лише в цих лікарнях наразі тривають ремонтні роботи. По всій області йде масштабна робота вже протягом трьох років. Як зазначила губернатор, відновлення соціально-гуманітарної сфери – нараз  пріоритет її роботи.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Цим займаємося ми комплексно, в області проводяться ремонти, більш ніж 70 об’єктів – заплановано ремонти в медичній сфері. І ще хочу зазначити – гуманітарна сфера в області – пріоритет, умови повинні  бути доступні нормальні, якісні і якщо ми рухаємося до європейського суспільства, то європейські стандарти повинні бути у нас тут вдома і в районах, і в обласних центрах, тому що люди однакові – як в далеких селах, так і в містах.

Варто відзначити, що невдовзі відбудеться сесія обласної ради, де також будуть розглядатися питання виділення коштів на потреби системи охорони здоров’я Харківщини.

Анна Почапська, Євген Сєріков.