Голова області побувала на заводі «ХТЗ»

14 листопадаа 2018

Розвиток промисловості – це база регіональної економіки і від її зростання залежить перспектива Харківського регіону. За останні 3 роки в області спостерігається сталий розвиток промислових підприємств і обласна влада постійно шукає шляхи для максимальної реалізації потенціалу Харківщини, – про це заявила голова Харківської облдержадмінітрації Юлія Світлична під час робочого візиту на «Харківський тракторний завод».

Харківський тракторний завод у 2018 році, реалізуючи довгострокову програму модернізації, отримав від власника і освоїв близько 5 мільйонів доларів інвестицій. Цей рік завод завершує із результатом майже 800 вироблених тракторів.  А ще 3 роки тому підприємство було на межі припинення свого існування.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

За 3 роки ми маємо зростання машинобудування, а харківське машинобудування в загальному обсязі України займає 13%, тому бачимо перспективи і працюємо над тим, щоб підприємства Харківщини були завантажені.

Зараз «Харківський тракторний  завод» в стані реновації: реконструюється цех, купується нове обладнання, оптимізується структура виробництва. В цьому році завод збільшив реалізацію продукції по Україні на 40%. У 2019-му планується виробити близько 1 тисячі тракторів.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Це підприємство вдалося відновити і завантажити його роботою. З 2017 року завантажили виробництвом, маємо нові робочі місця, бачимо зростання заробітньої плати і від цього маємо чистий прибуток. Сьогодні наші трактори покупають як вітчизняні  виробники, маючи 25% компенсації з державного бюджету, так і закордонні представники. І для того, щоб було збільшення соціальних гарантій, ми працюємо із керівництвом заводу і інвесторами цих підприємств, щоб збільшувати ринки збуту, щоб їх розширювати, а також долучати до співпраці іноземних партнерів та інвесторів.

У процес виробництва тільки з початку року були внесені більш ніж 200 поліпшень – від невеликих до досить значних – адаптовано нову лінійку моторів під сучасні вимоги аграріїв.

Олександр Ярославський, власник заводу «ХТЗ»

 Основной упор мы сделали на модернизацию тракторов. Более 200 новшеств в модели. Модель качественно изменилась – и внешне, и внутренне. Поэтому трактор стал более конкурентноспособным.

Глава області Юлія Світлична не тільки ознайомилась із виробничими процесами, але і поспілкувалась із робітниками підприємства. Працівники заводу мали змогу поставити губернатору свої питання.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

А работа? Работа будет, если будут заказы, а мы видим, что следующий год – не хуже, чем этот. Мы будем работать так, чтобы было улучшение. А социальные гарантии? Вот общежитие, изучим вопрос общежития, еще какие-то житейские вопросы, конечно, мы будем уделять внимание всем тем вопросам, которые у вас накопились.

Крім того, під час робочого візиту керівниця регіону взяла участь у нагородженні кращих працівників заводу.

Ольга Сітковська, Дмитро Поздняков.