Голова Харківської облдержадміністрації зустрілась з главою Представництва ЄС в Україні

28 Вересня 2018

До Харківщини вже прибула більша частина іноземних делегацій, які завтра візьмуть участь у десятому ювілейному економічному форумі «Інновації, інвестиції, Харківські ініціативи».  Напередодні форуму з іноземними партнерами зустрічається голова області Юлія Світлична. На зустрічі з головою Представництва Європейського Союзу в України губернатор розповіла про здобутки області.

Під час зустрічі Юлія Світлична та Хюг Мінгареллі обговорили стан соціально-економічного розвитку регіону, хід реформи децентралізації та об’єднання громад, а також співпрацю Харківщини з ЄС. Голова області  відзначила активізацію процесу об’єднання громад в регіоні. Наразі на Харківщині вже створено 17 об’єднаних територіальних громад, у тому числі найбільша в Україні – Лозівська ОТГ. Мінгареллі підкреслив, що європейські аналітики бачать позитивну динаміку  розвитку регіону.

Хюг Мінгареллі, глава Представництва Європейського Союзу в Україні 

Дуже важливо, щоб всі органи влади підтримували новостворені громади, що стосується питань охорони здоров’я, мені дуже приємно чути, що є прогрес, про це також свідчать і мої колеги, які говорять, що перша фаза є дуже успішною і ми готові разом з вами рухатися далі в наступних етапах. Що стосується експорту у нас є аналітичні дані, які підтверджують, що казали ви, Україна загалом підвищила експорт до ЄС.

Дійсно, область останнім часом активно розвивається, про що свідчать високі результати  – зауважила губернатор.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Маємо результат плюс сорок відсотків експорту харківських підприємств до країн ЄС, сьогодні обговорили подальший план дій, маємо підтримку, основний акцент зробимо на розвитку промислових підприємств, також розвиток програм, які підтримують малий та середній бізнес і внутрішньо переміщених осіб, медична реабілітація учасників бойових дій, а також, освітні та безпекові програми та програми з енергозбереження.

Мінгареллі запевнив, що Харківщина може і надалі розраховувати на підтримку Європейського Союзу у багатьох питаннях.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков.