Глава області зустрілася з представниками Європейського інвестиційного банку

22 Травня 2019

Губернатор Харківщини Юлія Світлична зустрілася з представниками Європейського інвестиційного банку. Цього разу говорили про галузь охорони здоров’я.

На зустрічі глави області Юлії Світличної з головою представництва Європейського інвестиційного банку в Україні та представником Європейського Союзу обговорювали реалізацію спільних проектів та подальших планів розвитку регіону. Нагадаємо, спільно з Європейським інвестиційним банком в області розвивають інфраструктурні об’єкти. Зокрема, йдеться про ремонт доріг, мостів, шкіл, лікарень, тощо. Щодо медичної сфери, то сьогодні  сторони обговорили  подальшу реалізацію проектів у цій сфері.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

На найближчі три роки обласна адміністрація і обласна рада взяла собі за мету таку справу – відновлювати об’єкти охорони здоров’я і ми пообіцяли людям, що за три роки майже в кожній лікарні зробимо ремонти.

На Харківщині реалізується 13 проектів з ремонту медичних закладів, на які Європейський інвестиційний банк надає близько 150 мільйонів гривень в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України.

Жан-Ерік Де Загон, голова представництва Європейського інвестиційного банку в Україні

Дійсно, саме східна частина України потребує нашої допомоги. Тому ми і розраховуємо на цільове використання коштів саме в Східній Україні.

Голова банку висловив  подяку Юлії Світличній за підтримку, оскільки, за його словами, реалізація будь-якого проекту залежить в більшій мірі від відповідальності керівництва.

Співпраця не лише з центральними органами влади, а й безпосередньо з регіонами є важливою складовою для досягнення конкретних цілей, зазначила заступник голови представництва Європейського Союзу в Україні.

Анніка Вайдеман, заступник голови представництва Європейського Союзу в Україні

Якщо ми говоримо про галузь охорони здоровя, ми говоримо не тільки про реконструкцію або ремонт в будівлях. Ми, звичайно, підтримуємо всю медичну реформу в Україні і, дійсно, Харківська область зараз демонструє дуже хороші результати щодо реалізації перших кроків щодо амбулаторій в Харківській області.

Поговорили і про перспективні напрямки: сферу житлово-комунального господарства, енергетики, транспорту і соціальних послуг. Детальніше зупинились на темі енергоефективності. За словами європейських представників, Україна може  стати енергонезалежною. З боку Харківської області чекатимуть на проекти у цій сфері.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Те, що Харківщина сьогодні розвивається, має лідируючі позиції у соціально-економічному розвитку – це велика робота всіх харків’ян, всіх жителів Харківської області. Майже 3 мільйони людей сьогодні працюють на державу, які сьогодні впевнені у спільному майбутньому і які сьогодні докладають кожного дня зусилля, щоб його досягати.

Юлія Світлична підкреслила, що співробітництво із європейськими інвестиційними організаціями буде розширюватися.

 Олена Павличенко, Віктор Сєріков.