Глава області зустрілась з польськими колегами

14 Травня 2019

Харківська делегація на чолі з губернатором Юлією Світличною під час робочого  візиту до Варшави зустрілась із польськими колегами. Напередодні очільниця Харківського регіону обговорила подальшу співпрацю  з маршалом Мазовецького воєводства. Спільно сторони визначили  напрямки розвитку міжрегіональних взаємин.

Питання розвитку економічних взаємин між Мазовецьким воєводством та Харківським регіоном стало пріоритетним під час зустрічі двох сторін у Варшаві. Харківщина має тісні зв’язки з сусідньою державою. Так, за минулий рік товарообіг між Польщею та Харківською областю зріс майже вдвічі, а фінансовий збільшився у 1,5 рази.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Ми наразі шукаємо нові проекти для того, щоб підвищувати економічну співпрацю, підвищувати екологічний рівень тих процесів, які проходять на території області, ну, і звичайно, досвід такого великого воєводства, яке має такі великі показники для нас будуть дуже дієвим і дуже корисним. Ми також маємо деякі практики – і європейські, і свої власні, тому я думаю, що наша спільна співпраця буде дуже плідна для наших обох держав.

Маршал Мазовецього воєводства Адам Струзік у свою чергу наголосив, що  польська сторона має  зацікавленість у потенціалі Харківського регіону.

Адам Струзік, маршал Мазовецього воєводства

Ми готові до встановлення більш тісних контактів, перш за все шляхом економічних структур. Звичайно, політичний рівень також можливий та очевидний. Ми хотіли б ці контакти, які ви сьогодні встановлюєте, щоб вони перейшли на співпрацю в економічній області.

Обговорили сторони і співпрацю в сфері, ІТ, науці та освіті, а саме – підвищення якості освіти та можливі програми обміну студентами, розповідає голова наглядової ради громадської спілки «Фундація Схід-Захід» Олександр Абрамов.

Олександр Абрамов, голова наглядової ради ГС «Фундація Схід-Захід»

Это самый главный вклад в развитие нашего государства. Потому что будущее это за молодежью и то, какого качество будет у нас образование, это будет определять экономический уровень нашего государства.

Олександр Абрамов певен у тому, що Польща зацікавлена в економічних взаєминах з Харківщиною. Він зазначає, що сьогодні економічні показники Харківської області значно вищі тих, що були у 2013 році.

Олександр Абрамов, голова наглядової ради ГС «Фундація Схід-Захід»

Это говорит о том, что область двигается в абсолютно правильном направлении. О том, что руководство области очень грамотно и очень, на мой взгляд, правильно перевернула сверхзаполитизированость руководства областей, городов и наши политические вопросы направила в экономическое русло.

Сьогодні обласна влада робить правильні кроки у бік укріплення взаємовідносин з сусідньою державою, підкреслює експерт.

Під час перебування у Варшаві Юлія Світлична зустрілася з представниками Польсько-азіатської торгової палати. Сторони обговорили можливості залучення інвестицій в переробну промисловість та вироблення готових харчових продуктів на території Харківської області. Однією з найпотенційніших галузей має стати аграрна сфера. Адже за минулий рік Україна ввійшла в трійку лідерів постачальників продовольства в країни Євросоюзу.

Очільниця Харківщини також запросила делегацію Мазовецього воєводства взяти участь в Міжнародному економічному форумі «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи», якій відбудеться восени. Адам Струзік прийняв запрошення та пообіцяв долучити до поїздки максимальну кількість представників бізнесу.

Олена Павличенко, Віктор Сєріков.