Глава області Юлія Світлична зустрілася з представницею Посольства США в Україні

13 Серпня 2019

Губернатор області Юлія Світлична зустрілася з директоркою відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні Стефані Холмс. Під час зустрічі досягнуто низку вкрай важливих домовленостей для Харківщини.

Це вже не перша зустріч керівниці регіону зі Стефані Холмс. Цього разу обговорили  спільні проекти Харківщини та США, що реалізуються у правоохоронній, безпековій сферах та антикорупційній діяльності.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Разом з Посольством Америки нам вдалося відкрити низку проектів -амбіціозних великих, які унікальні  і яких ніде немає в Україні, ми одні з перших запровадили систему «Прозорро», завдяки саме США. У Харкові реалізований і збудований і зараз працює ефективно Центр надання адміністративних послуг, і нам вдалося запровадити всі міжнародні стандарти якості для того, щоб реалізувати дуже корисний для людей проект. Це антикорупційна діяльність.

До речі, ефективність системи «Прозорро» сьогодні складає біля 10% від фінансування об’єктів, а допорогові закупівлі, які розпорядженням голови області  рекомендували для проведення також через систему «Прозорро», наразі показують 6% економії.

Юлія Світлична подякувала Стефані Холмс за увагу та підтримку з боку США та Посольства США в Україні, яку постійно має Харківська область. У свою чергу представниця Америки зазначила, що ця увага вибудувана, в тому числі  на підтримці та повазі до Юлії Світличної, як до очільниці області.

Стефані Холмс, директорка відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні 

Я вражена, на якому рівні побудована тут співпраця і, мені здається, що це є унікальним якоюсь мірою, і ви якраз говорили про безпеки, і мені здається, що саме завдяки цьому Харківська область є безпечною для проживання і хочу Вас запевнити, що ми будемо продовжувати нашу співпрацю і розширювати її. І ми вважаємо, що наші партнери в Харкові – найкращі.

Йшла мова і про ефективність співпраці керівництва регіону з  Національною поліцією та Службою безпеки України.  Постійно йде закупівля обладнання для покращення умов роботи, які  нададуть змогу більш ефективно та оперативно реагувати на порушення закону в регіоні.

Пані Стефані подякувала Юлії Світличній за ту підтримку, яку голова області надає правоохоронним органам, зокрема, спецпідрозділу «КОРД», з яким американці також зустрічалися днями.  Холмс запевнила, що робота правоохоронців є ефективною, в тому числі через підтримку губернатора.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Підрозділ виконує наважливу складову і запроваджуються в активних діях надзвичайного характеру і тому все, що від нас залежить, і не тільки для спецпідрозділу, а і у рамках укріплення роботи Національної поліції, ми, звичайно, будемо робити.

Представниця Посольства США відмітила, що вони чекають на реалізацію в Україні проекту «Поліцейський офіцер громади». Губернатор також відмітила, що це важливо для регіону – бо вона бачить під час робочих поїздок по селах та селищах брак правоохоронців.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Інколи потрібно збільшити кількість цих працівників, щоб відчути себе безпечно і знати, що поруч є той, хто може відреагувати у разі необхідності.

Губернатор, підбиваючи підсумки зустрічі, зазначила, що співпраця з Посольством Америки займає особливе місце у міжнародних відносинах регіону.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Реалізовано низку проектів, як в боротьбі з корупцією, так і залучення міні- грантів в підприємництві, промисловості, аграрному секторі, а також науці. Нещодавно відкрився бізнес-інкубатор, який комерціалізує ідеї харків’ян. Також спільний проект зі США по проекту боротьби з корупцією, і сьогодні обговоримо низку інших проектів і будемо розширювати, бо саме така співпраця буде показувати реальний результат, який налаштований на те, щоб запроваджувати зміни в Харківській області.

Стефані Холмс, у свою чергу, запевнила, що Харківщина  і надалі може розраховувати на  підтримку за боку американских партнерів та розширення співробітництва. Та висловила підтримку саме курсу голови області Юлії Світличної.

Стефані Холмс, директорка відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні 

Мені дуже приємно бути тут, у Харкові, бо тут ми маємо наших кращих партнерів, особливо – в правоохоронній сфері і, звичайно, це якраз починається з губернатора, з підтримки губернатора і нам здається, що успіх у Харківської області завдячує якраз координації. Тому наші партнери в Харківській області можуть і надалі розраховувати на нашу підтримку і розширення співробітництва.

Нагадаємо, що співпраця  з дипломатичними представництвами різних країн є важливим пунктом у роботі Юлії Світличної. Міжнародні представники бачать у губернаторі Харківщини надійного партнера. Це є запорукою подальшого розвитку співробітництва з різними країнами.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков.