Глава області Юлія Світлична привітала рятувальників із професійним святом

18 Вересня 2018

Напередодні 17 вересня рятувальники відзначали своє професійне свято. Сьогодні привітати їх зі святом завітала голова області Юлія Світлична. Урочистий захід відбувся у Національному університеті цивільного захисту України. Там побувала і Юлія Котелевська.

У своє професійне свято рятувальники не люблять хизуватися здобутками. Вони часто кажуть, що в їх професії – кращий день той, в який нічого не відбувається. Та, на жаль, таких майже не буває, говорить рятувальник із 30 річним стажем Олександр Омельяненко. На питання, чи страшно йому боротися із вогнем, відповідає так:

Олександр Омельяненко,  командир відділення пожежно-рятувальної частини

Ну конечно страшно. Мы ж нормальные люди.  Но надо тушить, надо спасать, а страх это уже потом.

Привітати рятувальників та подякувати їм за службу завітала губернатор області. Вона зазначила, що на Харківщині несуть службу більше 3-х тисяч рятувальників.  Кращих очільниця регіону нагородила державними відзнаками та почесними грамотами

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Ми надзвичайно вдячні всім, хто кожного дня, ціною власного життя, рятує найважливіше, що є – це життя і здоров’я наших громадян. Всього за 2018 рік було врятовано біля 160 життів наших громадян і наших співвітчизників. Тому, звичайно, із словами великої вдячності і побажаннями здоров’я, наснаги і мужності сьогодні звертаємося до кожного, хто своє життя присвятив благородній справі.

День рятувальника – професійне свято не тільки працівників всіх оперативно -рятувальних служб та пожежної охорони. Його відзначають і ті, хто не побоявся ризикнути життям заради інших.

Володимир Андронов, проректор з наукової роботи НУЦЗУ

Людина – рятівник може бути не та, яка має певну фахову освіту, а та людина, яка має в своїх думках і серці бажання надати допомогу людині, яка опинилася в біді, або в небезпечній ситуації. І це, перш за все, визначає необхідність вибору професії і наскрізне навчання через життя, для того, щоб забезпечити виконання головного девізу – “Запобігти, врятувати, допомогти.”

Нагадаємо, напередодні Дня рятувальника Президент України Петро Порошенко нагородив харків’янина Олексія Коротаєва всеукраїнською премією “Герой-рятувальник 2018 року”. Чоловік виніс із вогню дворічну дитину. Разом із грамотою він отримав від Глави держави запрошення на роботу в Державну службу надзвичайних ситуацій України.

Юлія Котелевська, Євген Сєріков.