Глава області відвідала підприємство «Електроважмаш»

19 Грудня 2018

Заводи Харківщини знову набирають оберти в роботі. Один із таких –«Електроважмаш». Ще три роки тому на підприємстві майже не було замовлень, а тільки величезні борги. На сьогодні обсяги втробництва зросли в півтора рази, збільшилась і зарплатня працівників.

«Електроважмаш» – завод, що виробляє турбо- та гідрогенератори, двигуни постійного струму та електрообладнання для міського та залізничного електротранспорту. Три роки тому підприємство було на межі закриття. Борги та кредити і майже повна відсутність замовлень. Нині ситуація кардинально змінилась. Завод завантажений роботою та має перспективи розвитку. Це стало можливим завдяки підтримці обласної влади та, зокрема, губернатора Юлії Світличної, кажуть на підприємстві. Сьогодні вона особисто завітала на завод, аби подивитися, як нині йдуть справи. Юлія Світлична поспілкувалася з колективом підприємства, а кращим його працівникам вручила грамоти та подяки облдержадміністрації.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

В 14-м году было сложно, все заводы потеряли рынки сбыта. Ни у кого не было заказов. Сейчас начинаем наращивать. С начала этого года в области создано около 7 тысяч рабочих мест. 2 тысячи из них – на заводах. Люди возвращаются на заводы, у них появляется работа и зарплата.

Сьогодні на заводі працює чотири тисячі людей. Середня зарплатня на підприємстві – 10 тисяч гривень. Востаннє її підвищили цього місяця.

Василь Дягілев, працівник механо-складального цеху

Никогда не было задержки ни зарплаты, ни получки. С декабря месяца нам добавили зарплату. Думаю, что для жизни будет хватать.

Дмитро Костюк, в.о. директора ДП «Електроважмаш»

Если говорить, 3 года назад предприятие находилось в упадочном состоянии. Был убыток более 100 миллионов. Нам удалось за эти 3 года погасить все убытки, реструктуризировать финансовый портфель. По итогам 18-го года мы можем сказать, что впервые мы смотрим в следующий год уверенно.

Нині 80% продукції, що виробляє завод йде на експорт. Наразі укладено низку закордонних контрактів. Вперше за 15 років продукцію заводу постачають на ринок Бангладешу. Крім того, беруть участь у модернізації рухомого складу країн Балтики та Польщі.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

«Електроважмаш» – це один із флагманів машинобудування. Єдиний завод, який виробляє комплексно електрообладнання для залізничного та міського електротранспорту. На цьому заводі були дуже важкі часи. Але за 2 останні роки підприємство збільшило обсяги виробництва в 1,5 раза, а зарплату – на 70%, має повний пакет замовлень на 2019 рік.

Наступного року зарплату працівникам заводу планують підвищити ще на 15%. Крім того, планується розширення штату. Вже на сьогодні відкрито 400 вакансій.

 Юлія Котелевська, Дмитро Поздняков.