Глава області привітала вчених Харківщини з Днем науки

17 Травня 2019

Завтра в Україні відзначатимуть День науки. Напередодні свята науковці області приймали вітання від очільниці області Юлії Світличної.

Харківська область завжди була і залишається науковим і освітнім центром України. Регіон має потужний науковий потенціал – майже 200 наукових установ, серед яких 18 відносяться до Національної академії наук, понад 30 вишів, 4 національних наукових центри. 140 академіків і членів-кореспондентів представляють Харківщину в Національних академіях наук, 150 організацій та 15 тисяч фахівців регіону займаються науковими та науково-технічними роботами. Напередодні професійного свята науковців привітала глава області Юлія Світлична.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Шановні науковці Харківщини! Дозвольте мені від щирого серця привітати вас із великим днем – Днем науки в Україні!  Минулий рік відзначився для нас столітнім ювілеєм Національної академії наук і я думаю, що ми зустріли цей ювілей дуже достойно, адже харківські науковці на особливому рахунку в історії Національної академії та в історії науки України в цілому. Все це свідчить про те, що науковці Харківщини роблять вагомий внесок у розвиток науки нашої держави, а також завойовують нові досягнення, як науковий європейський центр і ми пишаємося своїми науковцями і їх здобутками.

Наука – галузь, розвиток якої завжди підтримується на рівні області. Для цього у регіоні створюються окремі майданчики, які стають прикладом синергії наукових установ, вишів, підприємців та науковців. Запроваджуються нові освітні програми для розвитку молодих і досвідчених вчених та реалізації їх наукових ідей у життя. А це у підсумку сприяє розвитку як регіональної економіки, так і економіки держави в цілому.

Науковці Харківщині подякували Юлії Світличній за увагу до науки та сприяння її розвитку:

Володимир Семиноженко, голова Північно-Східного наукового центру НАН України і Міністерства освіти і науки України 

Нам в Харкові, дійсно, є всі умови, це ставлення нашого регіону і повага до науки і науковців, це чудове відношення нашого губернатора Юлії Світличної до науки і до всіх проблем, які є в нашій сфері, ми за це вдячні, Юлія Олександрівна.

Віль Бакіров, ректор Харківського національного університету ім. В. Каразіна

Завдяки нашій самовідданій праці, завдяки таким політикам, як Юлія Олександрівна, як керівництво області, наука живе, існує і розвивається.

Володимир Семиноженко вручив главі області пам’ятну відзнаку на честь 100-річчя Національної академії наук України.

Один із прикладів, як галузь науки підтримується на обласному рівні – іменні стипендії. Низці видатних і молодих науковців регіону були вручені пам’ятні дипломи про їх призначення.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Ми завжди намагаємося заохочувати науковців. На регіональному рівні запроваджуємо стипендії,  нові можливості для того, щоб підвищувати стимул науковцям працювати у цій сфері. Звичайно, потрібно наукову сферу підтримувати на загальнодержавному рівні. Адже це є, по-перше, нашим надбанням, а по-друге, нашим майбутнім.  Ми завжди з науковцями, ми будемо підтримувати і ідеї, будемо підтримувати і роботи, і будемо запроджувати нові можливості для розвитку науковців.

Олександра Мандич займається стратегіями розвитку підприємств у сфері агробізнесу. Каже – іменна стипендія – гарний стимул для молодого вченого:

Олександра Мандич, доктор економічних наук, професор кафедри економіки та маркетингу ХНТУ імені Василенка

Сьогодні я отримала для мене визначний диплом Харківської облдержадміністрації, це перемога, і я є сьогодні стипендіатом в галузі аграрних наук. Це вперше для мене і це емоції, які мене переповнюють. Наша обладміністрація дала нам змогу розвиватись дальше, наші розробки приймають. Я вважаю, що така нагорода, вона є поштовхом для подальшої праці. Вона є стимулом, мотивацією і хочеться працювати ще дальше і більше, більше.

Крім того, досягнення вчених Харківської області у різних галузях науки відзначили грамотами та подяками Харківської облдержадміністрації.

Ірина Дергоусова, Євген Сєріков.