Генеральний прокурор України заявив про дотримання закону під час передвиборчої кампанії

30 Січня 2019

Генеральний прокурор України заявив про необхідність проведення демократичних виборів, на результат яких не зможуть вплинути зовнішні сили та  спроби порушення українського законодавства. Напередодні про це говорили і у Харківській області.

Генеральний прокурор Юрій Луценко порівняв сьогоднішні часи незалежної України з викликами столітньої давнини, коли Герої Крут – молоді патріоти повстали на захист незележності України. Сьогодні нашій державі також доводиться відвойовувати свою незалежність. Президентські вибори як черговий виклик на єдність нації – впевнений Генеральний прокурор.

Генеральний прокурор України 

Україна має право на вільні демократичні вибори, де закон один для всіх і кожен, член будь-якої команди, хто спробує отримати перемогу в незаконний спосіб, буде відповідати одразу після скоєння злочину.

Днями на нараді силових структур, що проводилася у Харківській області очільниця Харківщини повідомила, що у регіоні відбудуться чесні та демократичні вибори, а всі спроби їх фальсифікації будуть припинені.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Можу сказати, що в Харківській області ми не допустимо жодної фальсифікації, я знаю позиції Генеральної прокуратури і Служби безпеки України про те, що вибори – це не лише питання волевиявлення народу, це питання національної безпеки і я сподіваюся на вашу жорстку позицію, повторю, а не повторюся, але у рамках діючого законодавства.

Юлія Світлична висловила свою особисту думку, що всі дії – як у  передвиборчий час, так і  в день волевиявлення українців,  повинні проходити в рамках закону.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Закон один для всіх. Всі рівні перед законом – не дивлячись, вони при владі чи проти влади, для всіх однакові умови, обирати повинні українці, а не якісь там темні технологи.

Прокуратура,  Служба безпеки,  Національна поліція вже зараз працюють щодо виявлення та припинення фактів порушення закону «Про вибори» з боку штабів кандидатів – запевнив Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.   Він відзначив і рішучість глави Харківщини у цьому питанні.

Арсен Аваков, Міністр внутрішніх справ України

Я был бы очень доволен, чтобы в каждой области Украины было столь четкое и ясное понимание своих задач. Я не хочу, чтобы Харьков был полигоном для «схематозников» и разных манипуляций. Не дам этому происходить, с первых же дней мы очень жестко будем пресекать уровень нарушений, которые есть.

Правоохоронні органи повинні забезпечити збереження прав  всіх кандидатів та самих виборців. Тому керівництво регіону разом із правоохоронними органами звернулися до громадськості та активістів  із проханням повідомляти про відомі факти порушення закону щодо майбутніх виборів.

Анна Почапська.