Газова заправка серед житлових будинків може бути незаконною – правозахисники

13 Квітня 2018

Боротьба з незаконними заправками. Антикорупціонери блоку учасників АТО стверджують, одну з таких виявили у Харкові неподалік метро Київська. Там просто неба знаходиться газове устаткування. А поруч – житлові будинки та великий супермаркет. Активіст Антон Сосницький каже – таке сусідство може бути небезпечним для оточуючих.

Це – газова заправка на узбіччі неподалік метро Київська. Кілька вивісок з написом «Зачинено» та устаткування – просто неба. Чоловік, який начебто обслуговує заправку, швидко збирає інструменти та їде геть. Антон Сосницький  стверджує: заправка тут – незаконна. А поруч з нею чути запах газу. Каже – люди, які поїхали, залишили номер телефону власника. Але додзвонитись йому не вдається.

Антон Сосницький, голова ГО «Антикорупційний блок учасників АТО»

Немає навіть куточка споживача, де б була б якась контактна інформація, або інформація про юридичну особу, яка володіє. Проводили роботи незаконно, взагалі, люди в спортивних костюмах сидять крутять газове обладнання, яке знаходиться 20 метрів від житлових будинків. Ми можемо їх бачити. Якщо тут вибухне, хто за це відповідальність буде нести.

За словами Сосницького, про цю заправку він дізнався від місцевого жителя, який поскаржився  на забудову. Натомість ті мешканці, з якими вдалось поспілкуватись нашій знімальній групі, кажуть – проти заправки нічого не мають, адже раніше на цьому місці був смітник.

Микола, місцевий мешканець

С появленим заправки они облагородили там территорию, постелили асфальт, единственный, кто тут зимой чистит снег, – это они. Законная или нет, я не знаю, но без нее нам будет хуже.

Олексій, місцевий мешканець

У нас вон и газовая будка, и ЛЕП нам поставили над головой, и Чернобыль в 86. Бояться чего-то в нашей стране?

Тим часом газовики, які приїхали на місце, не на камеру кажуть  – витоків газу тут не виявили. Аби з’ясувати – чи є правові підстави на розміщення та діяльність заправки, Антон Сосницький написав заяву у прокуратуру. А на місце де розташована споруда, викликав копів та слідчу групу. Вони також прийняли від активіста заяву.  Нині її розглядають у Київському відділі поліції. Отже чи законно зведена споруда та чи відповідає її діяльність санітарним нормам, встановить слідство. За якою статтею кваліфікують подію та хто буде відповідати, якщо підозри й звинувачення громадського активіста підтвердяться – силовики обіцяють повідомити у понеділок.

Кристина Загребельна, Євген Сєріков


Speak Your Mind

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>