Французька компанія відкриє 7 надсучасних лабораторій у вишах Харкова

Французька компанія відкриє 7 надсучасних лабораторій у вишах Харкова
22 Травня 2018

Про це домовилась губернатор області Юлія Світлична під час зустрічі  з  керівником французької компанії «Шнайдер Електрик». Також голова регіону поспілкувалась із очільником компанії  «МаутерОп Ukraine».

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Можливі перспективні інвестиції у промисловий комплекс Харківської області. Домовилися, сьогодні прийняли остаточне рішення, довіряємо один одному. Розраховуємо на інвестиції з боку інвесторів, розраховуємо на створення робочих місць, на виплату заробітньої плати, на створення гарних умов для харків’ян. Ну, і безумовно, будемо розширювати співпрацю, для того, щоб якомога більше розвивати регіон, щоб мати від цього як економічну, так і соціальну користь.

Нагадаємо, під час попередньої зустрічі за участю Посла Франції в Україні Елізабет Дюмон було досягнуто домовленостей про розширення представництва компаній у регіоні. Цього разу сторони обговорили конкретні проекти, які планують впроваджувати в області.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Перший наш досвід запровадження сучасної лабораторії у вищому навчальному закладі на сьогодні має дуже позитивні відгуки, і наші студенти задоволені роботою. Я сподіваюся, що це не остання наша співпраця, і ми будемо надавати можливості якісного застосування і запровадження якісних освітніх технологій в науковий і практичний процес – для того, щоб наші студенти мали гарну базу.

Метою зустрічі також стала активізація інвестицій у розвиток Харківської області.

Для подальшого зміцнення як бюджету обласного і міського, так і, безумовно, розвиток. Це інвестиції у регіон, тому що це запровадження нових робочих місць, тому що це податки, тому що це плани, тому що це надасть можливість більше уваги приділити стратегії, планування, і, безумовно розвитку. Це те, на що розраховують люди і те, що повинно бути у кожному регіоні, у кожній державі, коли і бізнес, і влада, і громада мають взаємозв’язок, і від цього мають користь усі.

Говорячи про причини такої зацікавленості в співпраці з Харківщиною, генеральний директор Schneider Electric Ukraine Михайло Бубнов акцентував увагу на підтримці з боку керівництва регіону.

Михайло Бубнов, генеральний директор Schneider Electric Ukraine

Для нас это очень важно взаимодействовать с органами государственной власти, в частности с Харьковской областной государственной администрацией, потому что опыт положительный по работе с Харьковский регионом у нас есть. На сегодняшний момент у нас 22 лаборатории в различных учебных учреждениях Украины, но могу сказать, что одна из самых современных находится как раз в университете городского хозяйства имени Бекетова, который мы совместно открывали. Очень приятно, что вы обратили внимание на тот уровень, который нам совместно с вами, совместно с руководством университета удалось достичь.

Михайло Бубнов підкреслив, що компанія має і надалі плани щодо співробітництва із Харківщиною.

І робота із Харківською політехнікою и с авиационным университетом – они есть, они будут продолжаться, для того, чтобы мы работали не только в рамках городского хозяйства или в рамках направлений городской инфраструктуры, но и в направлении промышленности и, возможно, в таких инновационных сферах, как самолетостроение, как те сферы, которые в принципе являются будущим. Надеюсь, что совместно с вашей поддержкой мы сможем развивать и Харьковский регион для того, чтобы люди чувствовали себя здесь комфортно.

Дуже важливим є інвестування у молодь та студентство, підкреслили присутні.

Вы настолько вовлечены, я могу сказать от себя лично, от компании Schneider Electric Ukraine – огромная благодарность, потому что не во всех регионах есть такая горячая поддержка и заинтересованность. Со своей стороны мы, видя такую поддержку, конечно же, развиваем то направление.

Від обласної державної адміністрації можете розраховувати на всіляку підтримку, ми будемо сприяти тому, щоби розвивати і науку, і економіку, і, безумовно, забезпечувати наше майбутнє новими технологіями, новими кадрами.

Директор харківського філіалу МаутерОп Ukraine Андрій Бутов під час зустрічі розповів про найближчі проекти, які компанія має намір реалізувати на Харківщині. Зокрема, незабаром компанія перенесе свій головний офіс із Києва до Харкова.

Андрій Бутов, директор Харківського філіалу Malteurop Ukraine

Прежде всего цель, конечно же, платить больше налогов в регион и максимально использовать имеющиеся мощности. У нас на сегодняшний день существует очень хорошая программа по поддержке фермерских хозяйств, мы выделяем семенной фонд для фермеров, которые в конечном итоге смогут произвести для нас сырье. В этом году как раз Харьковский регион в наибольшей степени получил сертификационную программу, по которой мы выделяем семена и в конечном итоге будем приобретать у этих фермеров уже готовый ячмень для производства нашого солода.

Також під час зустрічі Юлія Світлична та генеральний директор Schneider Electric Ukraine обговорили можливість долучення компанії до реалізації ініційованого Юлією Світличною проекту «Енергія світла». Михайло Бубнов відзначив зацікавленість Schneider Electric у цьому проекті.

Катерина Махова