Форум «Єдина родина України» стартував у Харкові.

5 Жовтня 2018

5-6 жовтня в Харківській області проходить форум «Єдина родина України» під гаслом «Біда нас не зламала. Біда нас об’єднала».

Організаторами форуму є Харківська обласна державна адміністрація та  ГО «Українське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО в Харківській області».

Ольга Сітковська, кореспондент

Сьогодні у Харків приїхали з усієї України родини загиблих воїнів Антитерористичної операції.

Батьки, дружини, сестри – всі вони об’єднані однією втратою – втратою близької людини. Майже 300 осіб з усіх областей України приїхали на Харківщину, щоб взяти участь у форумі «Єдина родина України». На одяг учасники форуму вдягли портрети своїх загиблих воїнів.

Євгенія, Якімчук (Рівне) 

В мене син – Якімчук Тарас Володимирович, йому ще не було 21 рік, він в мене військовий, контрактник спеціальних сил міста Хмельницький, загинув, виконуючи обов’язок, він загинув в Луганський області, місто Первомайськ, яке зараз окуповане.

Наталя Король (Кривий Ріг)  

Це в мене 4 син – Король Віталій, який загинув у серпні 17-го числа за місяць до 34-лєтія. Загинув з 11 хлопцями нашими, криворожанами. Має 2 діток, жінка.

Валентина Нечипоренко (Кривий Ріг)  

Я тоже з Кривого Рога, ми і наші діти поховані поруч. Допомогаємо один одному, у нас дуже дружна команда.

Це вже не перший подібний захід. Перша така зустріч відбулася у Чернігові. Харків прийняв естафету після Тернополя і став 3-м містом  у черзі  форумів.

Марина Полякова, співорганізатор заходу

Семьям нужно единение. Потому что куча проблем, которые можно решить только в куче. Именно толпой, именно централизовано, как положено. Год мы готовились, Юлия Александровна нам очень помогла, было принято решение, Михаил Евгеньевич нам очень помог, были выделены деньги и мы работаем.

У рамках харківського форуму відбулися заходи на Меморіальному комплексі «Висота Маршала Конєва», а також гостей міста запросили на концерт на їхню честь.

Черняк Михайло, заступник голови Харківської облдержадминистрації

Мы пригласили по инициативе общественников, поддержала губернатор Юлия Светличная, выделили деньги на это мероприятие, организационно отработали общественники с нашими структурными подразделениями, то есть приложили все усилия, чтобы приехали люди со всей страны. Во-первых, они общаются между собой, они видят, что все это не зря, они обсуждают между собой, являются активными членами общества.

На тематичному концерті у Палаці культури Національної поліції заступник голови облдержадміністрації Михайло Черняк підкреслив, що горе кожної родини загиблих воїнів об’єднує всю країну, а отже всі українці – одна родина.

Михайло Черняк, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Всіх людей, які знайшли можливість, сили приїхати на Слобожанщину привітати із тим, що ви приїхали на слобожанську землю. Для вас тут, дійсно ,старалися, ми готувалися, ми, дійсно, раді вас приймати, дякую за ваш приїзд.

Родинам загиблих воїнів показали виступи кращих народних колективів Харківщини.

Ірина Галас, дружина загиблого старшого лейтенанта Романа Галаса (місто Рівне) 

Хочемо подякувати за цей форум, який організувала Харківська область. Тому що в нас область асоціюється з чугуївським полігоном, де в більшості наші родичі перебували, зокрема, мій чоловік, який загинув в АТО.

6-го ж жовтня відбудеться відкриття стели на Алеї слави на 18-му кладовищі, після чого на площі Свободи буде проведено флешмоб.

Ольга Сітковська, Євген Сєріков.