Фонтан у середмісті Харкова перетворився на смітник

24 Вересня 2021

«Графські руїни» у середмісті Харкова. Фонтан на площі Ірини Бугрімової радше нагадує смітник, а колись був прикрасою цього місця. Втім, міська влада і, зокрема виконуючий обов’язки мера Ігор Терехов, чомусь проблему не помічає. Подробиці – далі.

Середмістя Харкова. Площа Ірини Бугрімової знаходиться поруч з цирком. Втім, замість мальовничого місця людям, які приходять сюди, та місцевим жителям, муляє очі справжній смітник. Назвати його фонтаном геть складно – адже він давно не працює і скоріше нагадує об’єкт з зони відчуження. Напівзруйнована чаша з рештками колишньої розкоші – мармурових плит заросла мхом та чагарниками. А ще у ній можна знайти безліч різноманітного сміття. Споруда, яка знаходиться в аварійному стані, стоїть відкритою – а тим часом становить небезпеку для дітей, які можуть тут гуляти – плити та східці тримаються «на чесному слові», подекуди з конструкцій стирчить залізна арматура. Харків’яни говорять – це місце давно пора впорядкувати:

 

– Очень плохое. Очень плохое, и уже давно плохое, а был очень красивый. Я детей водила в цирк, был фонтанчик. Пусть бы реконструировали, что-то сделали.

 

– Никак. Желательно лучше. Я так думаю, может быть когда-нибудь кто-то займется.

 

– Ужасное. Пусть бы был фонтан. Но в таком состоянии, конечно, нет, возле цирка. Тут дети, им бы нравилось, я думаю.

 

– Не очень. Хотелось бы получше.  Плохо. Не очень красивое зрелище, да, Паш, тебе не нравится? – Нет. Хотелось бы, чтобы было красиво.

 

– Если б красоты добавить, хорошая улица будет.

 

Давно потребує оновлення і сама площа. Тротуари зруйновані – покриття вкрилось великими тріщинами, подекуди відсутні плити. Дивно, що занедбаний майдан, розташований не так далеко від мерії, міська влада, на чолі із виконуючім обов’язки міського голови Ігорем Тереховим,  немов не бачить.  Щоб привернути увагу  владника,  харків’яни склали петицію Харківської міськради. Наразі її підтримали вже більше 100 харків’ян. До завершення збору підписів залишилося два місяці.

 

Світлана Сухомлин, Дмитро Шаталов