Фестиваль вертепів пройде у Харкові

10 Січня 2019

«Вертеп-фест» створили, аби об’єднати країну та більше дізнатися про власні культурні традиції, – розповідає керівниця фестивалю  Олена Рофе-Бекетова.  12-13 січня у Харкові фестиваль пройде втретє. Цьогоріч про бажання взяти участь в  акції заявили близько 60-ти колективів і більше тисячі учасників з усіх областей України.

Олена Рофе-Бекетова, керівниця всеукраїнського фестивалю вертепів «Вертеп-фест-2019»

До нас долучилися не тільки західні області, для яких традиція вертепування близька і такі фестивалі схожі теж проходять на Західній Україні. Але до нас приєднуються і колективи з Луганської і Донецької областей. І це відчувається, і люди, коли приїжджають самі говорять –  їм самим потрібно це – себе відчувати частиною України і показати, щоб всі бачили, що вони і є частина України. Ми всі разом і є Україна.

«Вертеп-фест» у Харкові з першого року існування проводиться за активної підтримки Харківської облдержадміністрації. І завдяки саме цій підтримці встиг значно збільшитися у масштабах та перетворитися на одну з візитівок Харківщини. Цьогоріч проведенню фестивалю сприяє особисто голова області Юлія Світлична.

Олена Рофе-Бекетова, керівниця всеукраїнського фестивалю вертепів «Вертеп-фест-2019»

Я би окремо підкреслила підтримку Харківської облдержадміністрації. З самого першого фестивалю повірили в нас і завжди підтримують. Цього року – теж. То це, дійсно, так – ми маємо підтримку і вдячні за це.

Розпочнеться фестиваль у суботу  об одинадцятій годині  концертом  біля Харківського театру опери та балету. А о 13-30 з майдану Конституції вирушить святкова костюмована хода, долучитися до якої організатори запрошують усіх охочих.

Олена Рофе-Бекетова, керівниця всеукраїнського фестивалю вертепів «Вертеп-фест-2019»

У нас є дрес-код. Обов’язково мати на себе або костюм, або якийсь атрибут вертепний, або, можливо, хустка українська, або ріжки, як у чортеня, або німб, як у янголятка. Обов’язково має бути атрибут цього дійства.

Одна з головних подій фестивалю відбудеться по завершеню ходи о 14-30 на площі Свободи. Тут учасники фестивалю заспівають колядку «Нова радість стала». Одночасно її виконуватимуть у 30-ти містах України, а також українці з діаспор у  Франції, Польщі, Австрії, Німеччині, Нідерландах. Віртуально долучитися  до виконання можуть усі охочі.

Олена Рофе-Бекетова, керівниця всеукраїнського фестивалю вертепів «Вертеп-фест-2019»

Ми пропонуємо всім, хто буде на той час на площі.  Де б ви не були, заспівати колядку «Нова радість стала». І якщо Ви не встигли стати поряд з великим колективом десь, ви можете зробити селфі-відео чи стрім і з хештегом викласти в соціальні мережі. І ви в цей час можете знати і будете знати, що ви не один співаєте, а ви співаєте разом з усією країною.

Таке масове виконання колядки має стати оберегом для країни, говорить керівниця «Вертеп-фесту». Крім цього, під час фестивалю  впродовж двох днів на різних локаціях  відбуватимуться тематичні концерти й вистави.

Олена Рофе-Бекетова, керівниця всеукраїнського фестивалю вертепів «Вертеп-фест-2019»

Нам дуже хочеться, щоб до Харкова приїжджало  якомога більше гостей. І на фестиваль і поза фестивалем. Наше місто дуже гостинне. Дуже радушне і ми хочемо показати це. Ну і тоді фестиваль стає таким приводом для того, щоб приїхати до Харкова.

Цьогоріч  вперше за історію фестивалю для колективів-учасників влаштують “Етновечорниці”, на які також запрошені представники етнічних спільнот Харкова.

Ольга Шевченко.