Фестиваль «Французька весна» стартував у нашому місті

1 Квітня 2019

Офіційне відкриття фестивалю “Французька весна в Україні”  відбулося в рамках Kharkiv Music Fest у органній залі обласної філармонії. Вперше фестиваль відвідали музиканти французького Лувру.

Відновлений філармонійний комплекс наповнюється гостями – квитки на концерт розкуплені ще декілька тижнів тому – говорять організатори. Мистецький Харків приймає зірок світового масштабу –  безпрецедентний для України виступ секстету музикантів одного з кращих оркестрів світу за версією The Guardian –  лауреату премії «Греммі» — «Музиканти Лувра».

Харків’яни отримали унікальну можливість познайомитися з витонченою музикою французького бароко у максимально наближеному до історичної правди вигляді — у виконанні на старовинних струнних інструментах з жильними струнами без використання металу.

Ізабель Дюмон, Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні 

Шістнадцятий рік поспіль Харків приймає «Французьку весну», яка стала знаковою подією в житті міста, і Французький інститут проводить захід, який кожного року є неповторним в розмаїтті французького мистецтва.

За останні 30 років “Музиканти Лувра” стали відомі завдяки своєму переосмисленню класичних музичних творів. За словами присутніх – культурні події допомагають французам та українцям пізнати один одного.

Марина Порошенко, голова Українського культурного фонду 

Ми переконані, що мистецькі події допоможуть Україні та Франції  краще ознайомитися з історією, класикою, сучасним мистецтвом та це сприятиме зближенню народів.

Нагадаємо, що Kharkiv Music Fest триває вже другий тиждень. Фестиваль цього року включає в себе чотири різножанрових концерти.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації 

Мені дуже приємно, що ми сьогодні знаходимося в шикарній залі – філармонійному комплексі. Багато хто не вірив, що це може статися, а Харківщина показує, що в Україні можливе все. Дійсно, один із пріоритетів Харківської області сьогодні – розвиток культури, мистецтва, освіти і науки. Декілька місяців тому відкрилася велика зала, яка є точною копією французького палацу, який не зберігся, тому культура нас поєднує.

Нагадаємо, фестиваль Kharkiv Music Fest відкрився 23 березня. Тоді на заході побувала і голова області Юлія Світлична.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Ми вже не перший рік підтримуємо Kharkiv Music Fest. І це вже стало доброю традицією, коли Харківщина розквітає весною під ноти класичної музики. Я впевнена, що об’єднання зусиль відомих харків’ян-музикантів, тих, хто любить музику, дає нам можливість підтримати культуру й мистецтво в області, і розвивати культуру, зокрема.

Вже завтра у філармонії в рамках Kharkiv Music Fest  відбудеться сольний концерт піаніста Джорджа Лі, який активно виступає в кращих світових залах з багатотисячною аудиторією.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков.