«Енергія світла» впроваджується на Харківщині

11 Грудня 2018

Реалізація програми «Енергія світла» на Харківщині триває. Нагадаємо, освітлення найвіддаленіших населених пунктів – ініціатива голови області Юлії Світличної. Ідею губернатора щодо продовження дії цієї програми до 2021 року  підтримали депутати обласної ради, під час сесії. В одному з населених пунктів, де впроваджується «Енергія світла», побувала Анна Почапська.

Село Новопокровка Чугуївського району. Населення більше  п’яти тисяч.  В селищі багато молоді, здебільшого займаються вирощуванням ранніх овочів.  Тут активно ремонтують і амбулаторію і будинок культури, є дитячий садок і школа. Все це робиться за ініціативи губернатора регіону. До Новопокровської селищної ради входить ще село Роздольне, яке знаходиться в чотирьох кілометрах від Новопокровки, там на все село раніше світило лише два ліхтаря, говорять місцеві. Сьогодні, ситуація кардинально змінилась.

Ірина Дегавцова, секретар Новопокровської селищної ради 

Вже зроблено, по вулиці Центральній у нас 12 фонарів, ще до  складу Новопокровської ради входить село Роздольне, там по двух вулицям 8 фонарів повісили. Полностью фонари работают, це освітлення впроваджене у нас. Теперь конечно люди довольны.

Місцеві радіють, що тепер вони вечорами не бояться ходити по вулицях.

Світлана, місцева жителька 

Новые фонари – хорошо. Раньше менше, конечно, было фонарей, сейчас намного больше.

В’ячеслав,  місцевий житель

Конечно, сейчас более современно всё, и не от счетчика, наверное,  от с бюджета поселкового совета.

В цьому році за програмою «Енергія світла» було встановлено в області більше двох тисяч світильників та прокладено більше ста кілометрів електродротів.

Сергій Дроб’язко, представник підрядної організації програми «Енергія світла» 

Крім встановлення світодіодних ліхтарів, було протягнуто більше двох кілометрів проводів. Також, встановлені реле та датчики на автомотичне управління світильниками. Складнощів по Новопокровці не було, а от селище Роздольне, там і дорога і опори, але ми все виправили. Програма лише почала діяти і розрахована на 4 роки, ми плануємо освітити всю Харківську область. Фінансування йде вчасно, губернатор свою обіцянку виконала, гроші поступають до селищних рад і вони розраховуються з підрядними організаціями.

Вже є напрацювання і на наступний рік, завдяки ініціативи губернатора Юлії Світличної, в бюджет області закладені кошти на реалізацію програми. У 2019 році кількість встановлених світильників збільшиться вдвічі, до чотирьох тисяч.  В області реалізується ще багато соціальних програм, вони пов’язані із будівництвами, ремонтами та закупівлею нового обладнання для соціальних об’єктів.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

У нас багато планів на наступний рік, щодо розвитку регіону. Ми продовжуємо системно відновлювати ті заклади, які потребували цього десятиріччями, ми продовжуємо і пріоритетом буде гуманітарна та соціальна сфера. Безумовно, продовжимо будувати нову інфраструктуру , яку я вже зазначила, і особливо на контролі – це ремонт доріг.

До речі наступного року, за програмою «Енергія світла», освітлювати планують територію біля під’їздів багатоповерхових будинків по всій області.

Анна Почапська, Євген Сєріков.