Директора коксового заводу «Новомет» у Харкові судять за забруднення повітря

24 листопадаа 2021

Директора коксового заводу «Новомет» у Харкові судять за забруднення повітря. Напередодні у Жовтневому суді оголосили обвинувальний акт у справі.

Керівника підприємства обвинувачують за статтею 241 Кримінального кодексу України – у забрудненні атмосферного повітря шкідливими для довкілля речовинами, відходами промислового виробництва, внаслідок порушення спеціальних правил, що створило небезпеку для довкілля. Про це повідомляє прес-служба суду:

ЦИТАТА:

«З січня до вересня 2020 року, обвинувачений, перебуваючи на посаді директора вищевказаного підприємства, будучи достовірно обізнаним про відсутність на Коксовому заводі відповідного дозволу на викиди забруднюючих речовин в повітря, на устаткування та обладнання, організував виробництво коксу і кам’яновугільної смоли, що призвело до викиду в атмосферу різних забруднюючих речовин і матеріалів. На джерелі викидів виявлено вміст забруднюючих речовин у наднормативному розмірі».

https://jv.hr.court.gov.ua/sud2012/pres-centr/news/1216586/

За результатами комплексної експертизи, внаслідок викидів підтверджено збитки державі у понад три мільйони гривень. Нагадаємо, у червні Господарський суд Харківської області задовольнив позов прокуратури та оштрафував коксовий завод «Новомет» на 3,5 мільйони гривень через викиди, що заподіяли шкоду екології.

Оксана Кириченко