Директора Гутянського лісгоспу Віктора Сису відсторонили від посади

18 Січня 2020

Директора Гутянського лісгоспу Віктора Сису відсторонили від посади. Крім того, суд визначив запобіжний захід для посадовця.  Лісівника підозрюють у службовій недбалості, що призвела до збитків  держави у понад 4 мільйони гривень.  Прокуратура обвинувачує лісівника в тому, що у жовтні-листопаді минулого року у Володимирському лісництві Гутянського лісгоспу вирубили понад 200 дубів.   Судове засідання тривало два дні. Напередодні воно почалося з конфлікту. Невідомі чоловіки намагались поставити Сисі кілька питань, проте той відмовлявся відповідати, через що штовханина переросла у бійку.

Адвокат підсудного попросила зробити засідання закритим через агресивно налаштованих людей у залі суду, проте суддя відмовив у задоволенні клопотання.

Лідія Карплюк, адвокат Віктора Сиси

Висновки про вину конкретної особи очевидно зробити не можна. Можна зробити висновок про наявність певної події і те, що потрібно з’ясувати те, що ця вирубка була незаконною чи вона була законною на підставі лісорубного квитка. Коли відбулась ця вирубка, чи в той час перебував Сиса на посаді чи не перебував на посаді. Чи здійснював він повноваження. Тому що так, дійсно, наразі він рахується директором даного підприємства, але у зв’язку з перебуванням у відпустці,  він реально не здійснює жодних повноважень. Тому, як можна йому інкримінувати неналежне здійснення службових повноважень, коли він такі повноваження не здійснює.

Оголосити рішення суддя мала вже сьогодні. Ранковому засіданню також передували бійки.

Сутички між тими, кого Сиса вважає співробітниками, та людьми, які назвались «громадськістю», тривали навіть в залі засідань.

Втім конфлікт не завадив судді оголосити рішення.

Алевтина Задорожна, суддя Московського райсуду

Відсторонення від посади не встановитиме надмірний тягар для родини, строк відсторонення не має перевищувати строк досудового розслідування, суд встановив: клопотання задовольнити, відсторонити Сису від займаної посади на строк 2 місяці.

За два місяці суд може подовжити або ні відсторонення від посади держслужбовця. Інший суддя сьогодні обрав для Сиси запобіжний захід.  Прокуратура просила застосувати до обвинувачуваного цілодобовий домашній арешт.

Олександр Бондаренко, прокурор відділу прокуратури Харківської області

Обгрунтовувала наявністю ризиків, по-перше, це й основне – Сиса може впливати на свідків, які на думку свідків, його побоюються, тому саме цілодобовий домашній арешт унеможливіть спілкування свідків із Сисою, який буде й надалі допитуватися в рамках кримінального провадження.

За рішенням суду, Сиса отримав нічний домашній арешт – від десятої вечора до сьомої ранку він не може покидати свого помешкання.

Це не перше обвинувачування щодо Сиси. У жовтні минулого року його затримали під час дачі хабара детективу НАБУ у сумі 100 тисяч доларів. Суд ухвалив рішення про тримання посадовця під вартою з правом внесення застави майже 5 мільйонів гривень. Гроші знайшлись, Сиса вийшов із СІЗО, а у січні з нього зняли електронний браслет.

Віктор Сиса, обвинувачуваний

Там полнейшая була подстава, НАБУ 2 роки пытается доказати, а з приходом нової власті надо дать результат, и була подстава, нікому нічо не давав,  нічого в мене не було, і тому подобное.

Віктор Сиса наполягає на своїй невинуватості та підкреслює, що рішення суду буде оскаржувати, а поки займатиметься родиною, мовляв, він й досі знаходиться у декретній відпустці.

Оксана Кириченко, Макс Артамонов.