Дводенні збори нацгвардійців у Харкові.

5 Жовтня 2018

Дводенні збори нацгвардійців пройшли у Харкові. Військові пройшли психологічні тренінги та випробували нещодавно побудований тренінговий комплекс з «тім білдінгу».

Молодший  лейтенант, психолог Ольга Гридчина впевнено прямує по драбині на споруду, розташовану між деревами. За легендою, замість землі внизу знаходиться прірва і дівчина має пройти всі перешкоди, аби безпечно дістатися  кінцевого пункту. Команда внизу тримає мотузки, їх завдання – максимально полегшити проходження перешкод для колеги. Перед самим фінішом дівчина не втримується і зіскокує  вниз.

Ольга Гридчина, молодший лейтенант, психолог

Було трошки страшно, насправді, тому що адреналін зашкалює. Спочатку, коли ти спускаєшся на бревно, коли тебе підтримує команда, то зовсім було не страшно. Ну я знала, що вони втримають, будуть держати, а от коли підходиш і пригаєш на трапецію, насправді, там такі відчуття. Не стільки страшно, що впадеш, скільки знаєш, що не допригнеш і потім треба буде з цього вибиратися.

«Прірва та стрибок на трапецію» – це один із 10 тренажерів тутешнього містечка, який побудували на базі 3-ої бригади оперативного призначення. Він запрацював місяць тому. Аналогів такого тренінгового комплексу в Україні у бойових військових частинах поки що немає, розказують військові. Але після харківського досвіду, їх почали будувати і в інших військових частинах країни.

Валерія Ковінько, начальник відділення психологічного забезпечення військової частини 3017

Ці тренажери військовослужбовці проходять для того, щоб навчитись  працювати однією командою, щоб навчитись довіряти  один одному, навчитись покладатись один на одного. І кожен службовець підрозділу міг довірити своє життя своїм службовцям.

Валерія Ковінько – одна з тих, хто взяла участь у розробці комплексу. Сьогодні вона дає завдання команді та координує їх дії під час проходження на тренажерах. Головна умова – проходити мовчки, обговорити завдання можна лише на початку, а далі – покладатись лише на свої сили і кмітливість.

А вдалу командну роботу та проходження завдання заохочують оплесками.

Андрій Науменко, психолог військової частини 3017

Воно шатається все, неудобно. Потрібно, щоб команда одну сторону підіймала і я в цей час переставляв цю колоду і це треба все організовано всією командою робити.

Людмила Макаренко, психолог військової частини 3017

Андрій – молодець! Ну було якось важко балансувати. Я переживала за свої сили, но сплачає те, що ти питаєшся зробити все, що можеш, вже не думаєш про себе. Я дуже переживала за Андрія, но він – молодець. Мені дуже сподобалось.

Психологи говорять, що завдання проходять майже 99 відсотків військових, звичайно, все залежить від тренажеру та самої людини. Наприклад, найважчим психологічно, називають тренажер «Падіння на довіру». Я ж обрала для себе, на перший погляд, найменш безпечний.

Олена Павличенко, кореспондент

Мені запропонували спробувати себе на цьому тренажері. Він називається «балансер». Спочатку я боялась, думала – не жіноча ця справа, але вирішила спробувати себе. І хоч вдягнена я не зовсім вдало, цікавість перемогла.

За уявленням, ми перепливаємо з командою неспокійну течію і повинні пробалансувати на плоту мінімум 5 секунд. З кількох спроб нам це вдалося.

Олена Павличенко, кореспондент

Насправді, було не страшно, тому що, дійсно, відчувалась підтримка команди і нам вдалось взяти баланс на цьому тренажері.

Тож, містечко надалі вдосконалюватимуть і розширюватимуть. Раніше військові не мали такої бази. Для навчання використовували власноруч натягнуті мотузки чи розкладені колоди. Відтепер, говорять психологи, після роботи з молодими військовими на цих тренажерах, одразу можна буде виявити лідерів.

Олена Павличенко, Макс Артамонов.