Дві платіжки тепер отримають споживачі газу

12 Лютого 2020

Всі споживачі газу у Харківській області вже отримали платіжки за січень, – стверджують в акціонерному товаристві «Харківгаз». Цього року почали діяти нові правила – віднині клієнти компанії мають отримувати щомісяця дві квитанції від газовиків.

Ще минулого року вартість спожитого газу та його доставки вказували в одній платіжці. Відтепер споживачам надсилають по два документи на оплату.

Ольга Клименко, начальниця управління зовнішніх комунікацій АТ «Харківгаз»

Разделение платежек – это очередной этап выполнения закона о рынке природного газа, который был принят в 2015 году и разделил функции поставщиков газа, которые продают газ и получают его цену как товар, и  услуги по поставке газа, которые оказывают операторы ГРМ – это облгазы.

Постановою Національної комісії з регулювання енергетики та комунальних послуг – НКРЕ – було визначено нову методологію розрахунку послуг з доставки блакитного палива.

Наталя Дубіна, начальниця відділу з продажів АТ «Харківгаз»

Тобто було визначено таке поняття, як газовий рік. Він визначається з першого жовтня до 30 вересня. За цей період у кожного споживача є обсяг споживання. Він був взятий за основу. Цей газовий рік був поділений на 12 частин,  які споживач сплачує нам щомісячно. Зараз можна її назвати як абонентна плата споживача за те, що він цілодобово має доступ до газорозподільної мережі і має можливість споживати природний газ.

Абоненти, які не бажають сплачувати за послугу, якою не користуються – можуть від’єднатися від газових мереж. Але ті, хто цього не зробив, та газом не користуються – все одно мають платити за доставку палива.

Наталя Дубіна, начальниця відділу з продажів АТ «Харківгаз»

Споживач, який не споживає природний газ, але його домоволодіння під’єднане до газової мережі. Він розраховує на те, що у будь-який час, коли він захоче скористатися газом. То безпечно і цілодобово має можливість включити обладнання і розраховує на те, що газ буде подаватися цілодобово і безпечно. Тобто наші працівники незалежно від того, чи споживає газ, забезпечують споживачу цю можливість, тобто йде цілодобове обслуговування газопроводів.

У «Харківгазі» наголошують – побутові споживачі мають сплатити за послуги до 20 числа того місяця, в якому надається послуга.  За невиконання цієї умови доведеться платити додатково.

Наталя Дубіна, начальниця відділу з продажів АТ «Харківгаз»

Передбачено, що буде нараховуватись пеня, але на даний час за січень місяць, оскільки це перехідний період,  штрафні санкції за січень нараховуватись не будуть.

Якщо хтось досі не отримав платіжку – в акціонерному товаристві радять звертатися або до центрів обслуговування клієнтів, або зареєструватись на сайті.

Ольга Клименко, начальниця управління зовнішніх комунікацій АТ «Харківгаз»

Если нужно взять платежу, это личный кабинет, там с 15 числа реализована функція – можно оплатить с минимальной комиссией за услуги поставки газа, посмотреть историю начислення оплат, с годовым объемом потребления, и с размером месячного платежа.

Наразі в Харківській області за доставку газу споживачі мають сплачувати 1,24 гривні за кубометр. У липні вартість може підвищитись на 20 копійок.

Оксана Кириченко, Юлія Котелевська, Дмитро Поздняков.