Двадцять шість дітей потрапили до лікарні через невідому отруту

https://youtu.be/c2DYE7u8D_g
22 Травня 2018

Надзвичайна подія у харківській школі номер три. На перерві біля  туалету навчального закладу хтось розпилив невідому речовину. У цей час у школі було понад півтисячі дітей. Майже сорок поскаржились на слабкість та утруднене дихання. А двадцять шість школярів потрапили до лікарні. Медики кажуть – загрози їх життю немає. Рятувальники не виявили речовин, що загрожують життю.

Це – харківська школа №3. Сьогодні вранці біля туалету на другому поверсі хтось розпилив невідому речовину. Директорка школи розповідає – в цей час у школярів була перерва, а у закладі знаходилось понад півтисячі дітей. Аж тут з’явився якийсь запах, а діти почали кашляти.

Валентина Косміна, директор Харківської спеціалізованої школи ІІ-ІІІ ступенів №3

Мы тут же эвакуировали всю школу. Открыли окна, проветрили учебное заведение, затем выяснили, кому из детей плохо. Все сработали быстро, в течение 3-3,5 минут мы всех вывели детей.

Адміністрація школи одразу викликала «швидку», поліцію та надзвичайників. Також вчителі подзвонили усім батькам. Лікарі, які приїхали, оглянули дітей. Майже чотири десятки скаржились на слабкість та ускладнене дихання. Двадцять шість дітей потрапили до лікарні з діагнозом «отруєння». Четверо з них – у реанімації. Але, запевняють лікарі – їх життю нічого не загрожує.

Тетяна Халтуріна, заст. головного лікаря Харківської обласної дитячої клінічної лікарні №1

Четверо детей в реанимации. Госпитализированы, потому что, со слов докторов скорой, у них были более выраженные симптомы. Чтоб определить, насколько они выраженные, мы проводим мониторинг.

За словами лікарки, в усіх дітей взяли аналізи, а тим, хто мав кашель та задишку – зробили рентген.

Хто та що розпилив у коридорі школи – нині з’ясовують фахівці.

Ігор Лупандін, помічник начальника  ГУ ДСНС у Харківській області

Наши специалисты-химики взяли пробу воздуха – никаких опасных вещей в воздухе не обнаружили. На месте работают оперативные группы, наши специалисты, которые устанавливают, кто это сделал и что произошло.

Поліція відкрила кримінальне провадження з статтею «хуліганство». Якщо винуватців події знайдуть, їм загрожує до п’яти років в’язниці. Тим часом у школі кажуть – заняття відновлять вже завтра.

За останньою інформацією – всі діти вже знаходяться вдома та жодних загроз немає.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації на сторінці у Facebook

«Щодо ситуації у школі №3, де був розпорошений газ з балончика індивідуального захисту.

Всі діти вже знаходяться дома. Жодних загроз немає. Ще декілька днів діти будуть знаходитись під контролем медиків, будуть проведені лікувальні та реабілітаційні процедури.

Правоохоронці в найкоротший термін встановлять причини та винуватців цієї ситуації.

Заняття у школі завтра відновлюються.

Дякую харківським лікарям за професійну роботу».

Кристина Загребельна, Дмитро Поздняков