Думки політичних експертів у «Вечірніх новинах»

13 Серпня 2019

Політичні експерти висловилися стосовно зустрічі Юлії Світличної з директоркою відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні Стефані Холмс.

Політологи відмічають з боку Посольства США до Харківщини особливу увагу, що постійно зростає. Запорукою цього є високий рейтинг довіри до голови області Юлії Світличної з боку міжнародних партнерів та зокрема, американських дипломатів, кажуть експерти.

Світлана Кушнір, політолог 

Харківська область за останні декілька років змогла собі напрацювати такий стратегічний потенціальний капітал у вигляді репутації, постійної політики, яку проводить очільниця регіону Юлія  Світлична  і це дуже добре, що саме по таким важливих для Харківської області напрямках – таких, як правоохоронна система, реформація, безпека та боротьба з корупцією була зустріч Юлії Світличної зі Стефані Холм. Холмс саме і спеціалізується на проектах к цих сферах. За час співпраці, окрім Харківської області, я не знаю регіонів, які б налагодили таку співпрацю.

Нагадаємо, що Харківщина відкрила своє Представництво в США, завдяки чому наразі реалізовується багато спільних проектів.  Політичні експерти фіксують, що це стало можливим саме за час губернаторства Юлії Світличної.

Марія Андреас, радниця голови Харківської облдержадміністрації 

Зустріч у них вже була не перша, вони добре знайомі поміж собою,  і мені здається, що це гарний сигнал, що Сполучені Штати Америки підтримують діалог з Харківської областю, що вони починаються саме з відносин з губернаторкою. Наша губернаторка має давні відносини з американською стороною, вона має добрі стосунки з представниками дипломатичного корпусу і на цьому базується розвиток співпраці з США, ми маємо реалізовані 26 проектів на території Харківської області спільно с США. І цей перелік буде продовжуватися, наскільки я розумію. Кожного року на інвестиційний форум до нас приїжджає потужна делегація з США і прямо там  підписуються контракти, які працюють і розвиваються в Харківській області. Мені здається, що це і не дивно, бо голова області у нас молода, енергійна і для американців вона вже є на сьогодні стороною діалогу.

Експерти певні, що найчастіше скупі на компліменти американці, сьогодні дали об’єктивну оцінку роботі керівниці регіону.

Михайло Чаплига, політолог 

Очень редко, когда представители США делают какие-то публичные заявления, взаимодействия с теми или иными регионами. Речь идет о том, что очевидно в Харьковской области более эффективна борьба с коррупцией, и поскольку это одно из наибольших ожиданий наших международных партнеров, они увидели именно в этой сфере, в этой области, соответственно, было сделано такое заявление. Высоко оценивается деятельность губернатора, поскольку деятельность силовых органов координируется  губернатором. Получается, что из всех областей именно Харьковская область наиболее координирована и, соответственно, деятельность губернатора эффективная.

Важливо, що на зустрічі йшлося про те,  що найближчим часом буде розроблений план подільшої співпраці Харківщини та Посольства США.

Олександр Абрамов, голова наглядової ради Громадської спілки «Фундація Схід – Захід»

Нам відверто, без яких дипломатичних прикриваючих моментів, запропонували фінансову допомогу. Спитали, які в нас наразі є проблемні моменти. Домовилися скласти головні питання, які зараз є, бо без керівників правоохороних органів, без керівників цих відомств, це реальні плани, які будуть виконані найближчим часом.

Тож намічена низка планів,  реалізація яких не змусить на себе довго чекати.

Ігор Поліщук, політичний експерт

Сьогодні без перебільшення Харківщина є флагманом регіонального співробітництва між Сполученими Штатами та Україною. Американці – це дуже прагматичні люди. Вони завжди вибудовують систему стосунків з тими очільниками, які задовольняють їх критеріям, їх вимогам щодо ефективності того чи іншого менеджменту. І от сьогоднішній візит є знаковим в тому плані, що він показує велику довіру і велику підтримку до губернатора Харківщини Світличної.

Олена Павличенко, Анна Почапська, Дмитро Поздняков, Віктор Сєріков, Євген Сєріков.