Думки політологів та активістів щодо зустрічі у «нормандському форматі»

11 Грудня 2019

Не «злити» інтересів України – цими вихідними Харків доєднався до акції «Червоні лінії для Зеленського». Вона мала на меті не знехтувати принципів Євромайдану напередодні першої за три роки нормандської зустрічі голів чотирьох держав – України, Франції, Німеччини та Росії.

Припинення стрілянини на Сході країни до кінця року, відновлення переговорів у березні – це непогані домовленості для початку зустрічі, зауважує політолог Ігор Поліщук. У перемовинах українського Президента з головами інших держав він вбачає свої «плюси» та «мінуси».

Ігор Поліщук, політолог

«Плюси» в тому, що не були перетнуті «червоні лінії». Жодне конституційне положення було дотримано без шероховатостей. Щодо негативного – тому що жодне стартегичне питання не було вирішено. Тактичне – так, а стратегічне – ні. Перший момент – питання про кордони – це «ахілесова п’ята»… .Воно не вирішене.

Один із організаторів харківського  мітингу «Червоні лінії для Зеленського» каже – озвучені тези Президента його не обурили.

Борис Рєдін, активіст

В тій лінії, які були окреслені, не побачив, що перетнув. Плани Путіна – зовсім інше, в нього є план захисту й розширення імперії.

Тим часом політолог оцінює, які наслідки матимуть нормандські перемовини.

Ігор Поліщук, політолог

Принаймні ці перемонвини показали, що краще діалог ніж мовчазне протистояння.

Наступна зустріч у «нормандському форматі» має відбутися у найближчі 4 місяці.

Оксана Кириченко, Євген Сєріков.