Дорога Мерефа-Лозова-Павлоград – один із наймасштабніших проектів з відновлення доріг на цей рік

9 Січня 2019

Дорога Мерефа-Лозова- Павлоград цьогоріч стала одним із пріоритетних напрямків для ремонтних робіт. Адже саме цю дорогу фахівці називають найбільш зруйнованою в області. Крім того, щоб розвантажити напрямок збудують об’їзну дорогу біля Лозової.

Траса Мерефа-Лозова-Павлоград вважається найпроблемнішою дорогою в Харківській області. Вона була побудована понад півстоліття тому та з того часу жодного разу не знала капітального ремонту. Загальна протяжність дороги – понад 130 кілометрів.

Євген Зражевець, начальник Служби автомобільних доріг у Харківській області

Вона простягається від Мерефи, проходить через Зміївський район, Харківський район, Первомайський район і проходить через місто Лозову, Лозівський район і йде до кордону з Дніпропетровською областю і там має напрямок на місто Павлоград.

За даними Служби автодоріг, щодня цією трасою їздить понад 20 тисяч автомобілів.

Євген Зражевець, начальник Служби автомобільних доріг у Харківській області

Враховуючи навантаження, які витримує ця дорога, особливо – від Мерефи до Лозової – дуже серйозний грузовий трафік. Вона, дійсно, зруйнована і, дійсно, в такому стані цю дорогу експлуатувати не можна.

Вперше трасу почали ремонтувати два роки тому. За цей час новим асфальтобетоном перекрили майже 35 кілометрів дорожнього покриття. Увагу приділили найзруйнованішим ділянкам. Цього року ремонт дороги Мерефа-Лозова-Павлоград вже внесено окремою статтею до державного бюджету – на це передбачено понад мільярд гривень. Це стало можливим завдяки зусиллям голови області Юлії Світличної.

Дорожники планують відновити 75 кілометрів траси. Крім того, аби вивести значний потік транзитного транспорту за межі міста Лозова, збудують об’їзну дорогу. Протяжність ділянки, що пропонується до будівництва, становить близько 2-х кілометрів.

Євген Зражевець, начальник Служби автомобільних доріг у Харківській області

Було прийнято рішення, і Юлія Олександрівна затвердила його – добудувати об’їзну дорогу. І місцева мережа буде завершуватися будівництвом цього невеличкого відрізку і буде сполучатися з державною дорогою. Таким чином весь грузовий трафік ми організуємо і він буде проходити повз місто Лозова.

Початок об’їзної автодороги розташовуватиметься у селищі Панютине і виходитиме на автомобільну дорогу Мерефа-Лозова-Павлоград поблизу селища Нова Іванівка, за межами міста Лозова. Загальна протяжність об’їзного маршруту становитиме не більше 6 кілометрів.

Євген Зражевець, начальник Служби автомобільних доріг у Харківській області

Саме Юлією Олександрівною Світличною була затверджена стратегія диверсифікації по ремонту автомобільних доріг. І якщо ми буквально три роки тому ремонтували одну-дві дороги, то у минулому році – 12 напрямків, у цьому році, відповідно, стільки ж. І саме тому ця дорога являється пріоритетною.

Наразі проектно-кошторисна документація проходить експертизу і вже найближчим часом буде проведено тендерну процедуру. А вже на початку квітня дорожники планують розпочати роботи на найзруйнованіших ділянках дороги. Крім того, буде відремонтовано і чотири штучні споруди. Три з них у Лозівському районі і один – у Зміївському.

Юлія Котелевська, Євген Сєріков.