Дорога Мерефа-Лозова-Павлоград активно відновлюється

9 Липня 2019
Дорога Мерефа-Лозова-Павлоград, яка донедавна була в жахливому стані, активно відновлюється. Ступень виконання запланованих робіт на цей рік майже 50%. Нещодавно голова області з інспектуванням виїжджала на місце. Про висновки перевірки розповів заступник голови області Вадим Данієлян.
 
Дорога Мерефа-Лозова-Павлоград була побудована ще у шістдесяті роки минулого століття. Після цього майже не ремонтувалася, декілька років тому її почали активно відновлювати, на цей рік заплановані масштабні роботи.
Вадим Данієлян, заступник голови Харківської обласної державної адміністрації 
Ремонт и восстановление дорожного фонда – это первоочередные задачи.  Они стоят в приоритете и руководитель Юлия Светличная взяла под свой контроль строительства этих дорог и использование бюджетных денег. Это дорога жизни, она связывает Харьковскую область и Днепропетровскую, основной транзит идёт на Донецкую область.
В цьому році, при сприянні  голови області, в бюджеті країні кошти на цю дорогу були прописані окремим ряжком. На сьогодні найбільш зруйновані дільниці дороги відремонтовані.
 
Вадим Данієлян, заступник голови Харківської обласної державної адміністрації
В зависимости от степени разрушения этой дороги, используются технологии. Живое основание, ведь дорога состоит их нескольких частей  – это и основание, нижний слой и верхний слой. Я скажу для всех скептиков, все могли увидеть, что и основание самой дороги 20 сантиметров, также нижний слой он внушительный и скажу, что легковой автомобиль во время ремонтных робот съехать не имеет возможности.
Під  час інспектування голова області Юлія Світлична зазначила, що кожна копійка витрачена на ремонт дороги має використатися за призначенням.  
Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації
Все іде за графіком, максимальними темпами. Бачимо деякі складні питання виробничого характеру, але було прийнято ряд управлінських рішень і, я думаю, що ми все вирішимо. Також нагадали Службі автомобільних доріг, що кожна копійка з державного бюджету повинна бути використана відповідно до належності. За цільовим призначенням. Силовими це почули, я сподіваюсь, всі мене почули. Вимагаю повного контролю.
Варто зауважити, що підрядник дає 10 років гарантії на виконанні роботи. Тобто, якщо протягом цього часу будуть  на дорозі після ремонту виникатимуть тріщини, то підрядник має за свої кошти ліквідувати недоліки.  Під час інспектування ремонту доріг голова області відвідала і дорогу, що будується з нуля навколо міста Лозова.
 
Вадим Данієлян, заступник голови Харківської обласної державної адміністрації
Это первак дорога, которая в Украине, местного значения и строится с нуля.  Это дорога, которая скинет основной транспорт в объезд Лозовой, и финансируется за счет субвенции на местные дороги.
На цій дорозі також буде контроль ваги крупногабаритного транспорту, що дозволить слідкувати за нормами ваги, які дозволенні для перевезення.
 
Вадим Данієлян, заступник голови Харківської обласної державної адміністрації 
Нам поставили задачу, чтобы на 16 сентября эту дорогу сделали, мы сейчас делаем всё возможное, чтобы это сделать.
 
Данієлян говорить, для того, щоб побудувати через поле дорогу навколо Лозової, керівництво області разом з багатьма службами зробили колосальну роботу. Йдеться про відвід комунікацій, роботу з людьми, яким потрібно було надати земельні ділянки в інших місцях, навіть асфальтобетонний завод був облаштований  на місці будівництва цього автошляху.
 
Анна Почапська