Дорога Харків-Охтирка повністю відновлена

1 Жовтня 2018

Дорога Харків–Охтирка налічує 103 кілометри. Тепер від одного міста до іншого можна дістатися менш, ніж за півтори години. Цього року напрямок, який поєднує Харківську та Сумську області, повністю оновили. Президент України Петро Порошенко та голова Харківської області Юлія Світлична оглянули ремонтні роботи, проведені на дорозі Харків-Охтирка.

Петро Порошенко, Президент України 

Надзвичайно важлива позиція, що  в Україні вперше за багато десятків років нарешті почалася окрема програма будівництва доріг. Це був той пріоритет, який обидва губернатори поставили мені пропозицією, щоб ми визначили бюджет на 2018-й рік. І Юлія Олександрівна, і Микола Олексійович об’єдналися, і ми сказали, що дорогу цього року завершимо. І Харків –Охтирка, і наступного року, я сподіваюся, Охтирка-Суми ми також завершимо.

За статистикою, трасою проїжджає біля 20 тисяч автомобілів на добу. Останній раз ремонтні роботи тут проводили в 1980-х роках, тому місцями було зруйновано не тільки покриття, але й основа дороги. Ремонтувати шлях розпочали в 2016 році, облаштувавши 16 кілометрів вирівнювального шару, в 2017-му зробили ще 17 кілометрів та відбудували шляхопровід у Губарівці, який був закритим з 2008-го року. Але основні роботи на дорозі провели в 2018-му. Вона стала головним об’єктом дорожнього будівництва в області. По території Харківського регіону дорога проходить 81 кілометр. Хід робіт контролювала особисто голова Харківської облдержадміністрації Юлія Світлична.

Євген Зражевець, начальник Служби автомобільних доріг у Харківській області

Сьогодні користувачі отримали  прекрасну європейську дорогу, комфортну, зручну, і треба сказати, що після того, як ми розпочали тут ремонтні роботи, почався динамічний розвиток інфраструктури,  адже тільки по нашій області дорога проходить через  11 населених пунктів.

На трасі Харків-Охтирка відновили покриття, уклавши два нові шари асфальту та відновивши основу в тих місцях, де вона була пошкоджена. На дорозі також зробили нові автобусні заїзди, встановили павільйони на зупинках, нанесли нову розмітку.

Президент України Петро Порошенко

 Дорога – це є й кошти від децентралізації, якою мобілізували місцеві бюджети. І отримані кошти вирішили спрямувати на дорогу. Отже, це продукт спільних зусиль центральної та місцевої влади, Президента, парламенту та Уряду. Тільки коли країна об’єднана, тільки коли зусилля робляться спільно, і є такий результат.

Президент України особисто перевірив нову трасу, сівши за кермо автівки. Результатом залишився задоволений.

Ольга Сітковська, Сергій Дерев’янко.