Долю намету «Все для перемоги» вирішуватиме суд

15 Травня 2019

Долю намету «Все для перемоги», що на майдані Свободи, вирішуватиме суд. Позов про демонтаж волонтерського пункту Євромайдану міськрада подала до Харківського окружного адміністративного суду. Поки він не винесе вердикт, демонтаж намету незаконний, – визнали чиновники.

Припис мерії про демонтаж намету на майдані Свободи через те, що він начебто не відповідає правилам благоустрою, мав бути виконаний до 14 травня. Втім, активісти встали на захист волонтерського пункту.

Крім того, голова Нацполіції у Харківській області неоднозначно заявив – знести об’єкт можна лише після відповідного рішення суду.

Валерій Сокуренко, голова ГУ Нацполіції України в Харківській області 

Я думаю, всі патріотично налаштовані громадяни знайдуть час, щоб ті судді, які будуть розглядати справу, почули їх, Харків, Україну. Я думаю, що таке відношення до акції є в усіх громадян і в Києві, і в інших регіонів, я думаю, що все буде в рамках чинного закону і такого рішення суду про припинення акції ми не отримаємо ніколи.

Питання демонтажу намету мали розглянути сьогодні на засіданні виконкому. Втім у переліку питань знесення об’єкту не було.

Олександр Новак, секретар Харківської міськради

Здесь не прозвучало объекта на площади Свободи, этого адреса нет.

У міськраді й досі вважають, що намет встановлений незаконно, зокрема, порушує правила благоустрою. Але після того, як активісти звернулися за дозволом про проведення безстрокового пікету на місці його розташування, чиновники вирішили звернутися до суду.

Олексій Калина, директор Департаменту територіального контролю Харківської міськради

Згідно Конституції України, кожна особа має право на мирні зібрання та інші агітаційні дії. До Харківської міськради надійшло не одне звернення про те, що навпроти обладміністрації відбувається акція протесту. З урахуванням цього питання перейшло в іншу площину, і правила благоустрою на даний час не можуть бути застосовані. Тому на даний час не є можливим знесення намету, це неправильно та буде нести за собою кримінально-правові наслідки.

На погоджувальній раді активістам заочно запропонували інше місце для розміщення намету – площу Захисників Вітчизни. Активістів це не влаштовує.

Борис Рєдін, координатор намету на майдані Свободи

Ми стояли на законних засадах, стояли, стоїм, і будемо стояти. Ми виграємо суд, бо все, що вони там напишуть, притягнуто за вуха. Можна переїхати будь-куди, але це те саме місце, яке ми фактично відвоювали – була атака на обладміністрацію, повісили триколор, потім 7 квітня об’явили ХНР. Доки останній російський окупант не вийде з України, ми звідси не вийдемо,  це наше місце.

Тим часом голова області Юлія Світлична заявила про підтримку харківських волонтерів, – пише сайт обладміністрації.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Харківська облдержадміністрація завжди підтримувала, підтримує та підтримуватиме волонтерський рух, армію та всіх захисників України. Впевнені, що створення штучних ситуацій, які призводять до напруги в суспільстві, не впливає позитивно на розвиток регіону та є не на часі. Конфліктні питання мають вирішуватися в процесі суспільної дискусії та діалогу. І, звичайно, всі процедури мають відбуватися в рамках діючого законодавства.

Губернатор також повідомила, що доручила керівництву правоохоронних органів регіону забезпечити дотримання законності в ситуації, що виникла навколо роботи волонтерського намету у Харкові.

Оксана Кириченко, Євген Сєріков.