До кінця року у області мають збудувати 30 амбулаторій

2 Липня 2019

До кінця року на Харківщині мають збудувати 30 амбулаторій. У деяких районах медичні заклади вже відкрили, в інших – роботи з будівництва продовжуються. Персонал сільських амбулаторій, а також місцеві жителі окремих населених пунктів вже мають змогу оцінити якість надання послуг у сучасних медпунктах. Які переваги мають нові амбулаторії – дізнавались наші журналісти.

Світла, простора амбулаторія, оснащена сучасними меблями. І, звичайно ж – новітнім обладнанням, про яке сільські лікарі раніше тільки мріяли. Амбулаторію в селі Колонтаїв Краснокутського району відкрили два місяці тому.

Тетяна Власенко, медична сестра Краснокутської амбулаторії

Температура тіла. Ми загружаємо на планшет і з планшету передаємо в електронну карту пацієнта. Так ще ми можемо вимірювати функцію зовнішнього дихання. Дуже корисно астматикам, з обструктивним захворюваннями легенів. Загружается на планшет. С планшета – в електронну карту пацієнта. І воно дуже полєзно для телеконсультацій.

Харківщина – одна з п’яти регіонів в Україні, де запровадили таку систему консультування. Лікарі з області зв’язуються завдяки інтернету з вузькопрофільними спеціалістами. Це амбулаторія в Старому Салтові. Тут однією з перших на Харківщині лікарі почали освоювати телемедицину.

Марія Дрожжина, виконуюча обов’язки завідуючої амбулаторією

Иногда не нужно пациента направлять в Волчанский ЦРБ. Если возникают какие-то вопросы, я обращаюсь к узкому специалисту. Связываемся через скайп, и он дает консультацию. То есть уже мы знаем наши дальнейшие действия, куда его направить или в плане лечения тоже консультируют.

Павло Федосенко, радник голови Харківської облдержадміністрації

В тестовом режиме все работает. Врачи пробуют, врачи понимают, как с этим работать, что это такое, как пользоваться помощью своих коллег, которые находятся на другом конце провода. Она внедряется, и с открытием новых амбулаторий предполагается, что телемедицина будет активно использоваться.

Лікарі навіть у найвіддаленіших селах області нарешті починають працювати в нових умовах та за новими стандартами. Це стало можливим за підтримки обласної адміністрації та безпосередньо губернатора Юлії Світличної. Очільниця регіону взяла за пріоритетне питання створення гідних умов для лікування всього населення Харківщини і, звичайно, гідних умов роботи для лікарів.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Все люди одинаковые – и в селе, и в районном центре, и в областном центре. Поэтому условия должны быть у всех одинаковые. Мы все говорим про Европу. Европа должна начаться у нас. Сначала в голове, а затем и у нас дома, чтобы мы себя хорошо чувствовали. От того, в каких мы условиях работаем, от того зависит и наш настрой на работу.

У сільських амбулаторіях працюватиме один чи два сімейних лікарі, залежно від кількості жителів в населених пунктах. Разом з  лікарем працюватимуть кілька медсестер. Абсолютно новим підходом у сільській медицині, розповідає радник губернатора Павло Федосенко, є будівництво житла для лікарів.

Павло Федосенко, радник голови Харківської облдержадміністрації

Не хватает кадров вне больших городов. Со строительством этих новых амбулаторий эта проблема частично решается. Потому что человек уверен, что у него есть жилье, уверен, что пока он там работает, ему не нужно волноваться о крыше над головой. Ну, и банально, это удобно, потому что рабочее место находится в нескольких метрах от квартиры. Это очень большой шаг вперед в плане развития сельской медицины, такого еще не было никогда.

В області, дійсно, є дефіцит сімейних лікарів та лікарів інших спеціальностей, але сьогоднішні нові умови в сільських амбулаторіях, впевнена заступник директора Департаменту охорони здоров’я Наталія Куфтеріна зацікавлять молодих спеціалістів.

Наталія Куфтеріна, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Харківської облдержадміністрації

Шестикурсники зараз приходять до Департаменту охорони здоров’я з тим, щоб отримати розподіл, отримати місця роботи, місця для проходження інтернатури. Звичайно, ми пропонуємо можливість для сімейних лікарів, щоб вони обирали саме в районах і саме працевлаштовувалися в ці амбулаторії.

А ще – кожна амбулаторія отримує новий автомобіль для виїзду на виклики. Адже автопарк колишніх сільських  медичних закладів дуже застарів. Зараз будуються 30 амбулаторій в області. Загалом, їх буде 50. Багато з них вже на фінішній прямій. У якомусь закладі залишилось облаштувати територію навколо, інший – обставити новими меблями.   Будівництво амбулаторій продовжуватиметься і в наступному році. Адже всього в області має з’явитися 50 таких закладів. Особливу увагу обласна влада приділяє і  стану районних лікарень. Всі вони не бачили капітального ремонту десятки років, майже від самого їх будівництва. Тож у планах на цей рік – відремонтувати 73 об’єкти медицини: районні та обласні.

Павло Федосенко, радник голови Харківської облдержадміністрації

Юлия Александровна озвучила такую цифру, что в течение ближайших 2-х лет в Харьковской области должны быть отремонтированы все медицинские учреждения. И те, которые находятся в Харькове, и те которые находятся в районных центрах, в более мелких населенных пунктах. То есть, те или иные работы должны охватить все без исключения медицинские учреждения. И мы к этой цифре постепенно и приходим.

Тож обласна влада працюватиме над цим питання доти, поки кожен житель Харківщини не отримає гідні умови для лікування, підкреслює голова області.

Олена Павличенко, Євген Сєріков