До Харкова прибув заступник Міністра освіти та науки України

27 листопадаа 2019

З дводенним візитом до Харкова прибув заступник Міністра освіти та науки України Юрій Полюхович. Він відвідає низку наукових інституті та ВИШів Харкова, в одному з низ  прочитає лекцію на тему – народу «Майя».  Пан Юрій вже 20 років фахівець з цієї теми.  Подробиці, далі.

Науково-технологічний комплекс «Інститут монокристалів», що на проспекті науки приймає гостей. Цього розу науковці очікують конкретних результатів від візиту заступника Міністра науки та освіти Юрія Полюховича.

Володимир Семиноженко, голова Північно-Східного наукового центру НАН України, академік НАН України

Це наше головне сподівання на таку зустріч, щоб ставлення до науки було не як ще до однієї сфери, що це головна сила за якою українська економіка і повинна розвиватися. Інноваційний шлях є єдиним правильним для нашої країни.

Науковці чекають від керманичів, що для розвитку наукових центрів буде переглянута бюджетна та законодавча політика. Міністр не багатослівний, але уважно слухає науковців, які розповідають про унікальність дослідів інституту.

Володимир Семиноженко, голова Північно-Східного наукового центру НАН України академік НАН України

Ми знайшли наночастки, які можуть продовжувати життя. Якщо вік людини 90 років, якщо ти будеш вживати наночастки, то 90 років у вас буде біохімія, як у 30 річного.

В Харківському національному університеті ім. Карабіна – заступник Міністра читає лекцію для студентів про цивілізацію Майя.

Юрій Полюхович, заступник Міністра освіти та науки України 

Ось так виглядала найвідоміша піраміда Майя, коли її почали чистити, інститут у Вашингтоні це вигляд перед реставрацією і такий вигляд вона має сьогодні.

Про Майя чиновник розповідає легко та натхненно, паралельно говорить, що для Міністерства зараз пріоритет –  створити доступ для вчених до важливих архівних даних, для роботи.

Юрій Полюхович, заступник Міністра освіти та науки України 

В деяких селах Гватемали до сих пір використовується календар Майя. Це найточніше календар, якщо б цивілізація не загинула, то можливо це найточніший календар, навіть тим, що ми користуємося зараз.

Урядовець відповів на запитання студентів, які здебільшого стосувалися саме цивілізації Майя.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков