До Харкова на гастролі приїхав Національний театр

24 Жовтня 2019

Театральний доробок киян – у Харкові. До міста на гастролі приїхав Національний театр імені Лесі Українки.

На гастролі до Харкова театр приїжджав 12 років тому, отже кияни скучили за харіквським глядачем. До нашого міста ставлення у них особливе – кажуть у театрі Лесі Українки, оскільки реакція харпіквського глядача на нову виставу – наче лакмусовий папірець, оскільки не все, що пішло «на ура» у Києві, матиме успіх у Харкові.  29 і 30 жовтня кияни представлять на суд глядачів 2 вистави:

Борис Куріцин, керівник літературно-драматичної частини Національного театру ім. Л. Українки

«Фальшива нота» – це вистава ми написали таку фразу, це вистава,  в якій немає жоднї ноти фльшу. Це правда. Це правда, тому що я вам можу підтвердити. Після цієї вистави з акторами майже не можна розмовляти. Така віснаженість, така віддача йде.

У основу спектаклю покладена п’єса французького режисера Дідьє Кароона, що отримала нагороду на фестивалі у Авіньйоні. Вистава психологічна – про сьогодення, про відповідальність кожної люди за свої вчинки і думки. Можливість грати ролі у цій виставі народний артист України Олег Замятін вважає дарунком:

Олег Замятін, народний артист України

Такой душевный слалом, такие качели от одной крайности до другой, найти очень не просто в драматургии – раз, ну а во-вторых – можно,  наверное, проявить все, чем ты оснащен, владеешь технически, душевно, творчески.

Серед акторів, які задійяні і у цій виставі,  і у «Спасибі, Марго», яку також представлять у Харкові, є і випускники харківських вузів.  Вистава «Спасибі Марго» – це комедія. Актори представлять зворушливу і водночас кумедну історію, повязану з темою кохання:

Борис Куріцин, керівник літературно-драматичної частини Національного театру ім. Л. Українки

Вистав «Спасибі, Марго» – це, на наш погляд, це не пустишка, це, дійсно, комедія положень, комедія характерів. У ній грають провідні актори нашого театру – і Анна Горпаковська, і Лідія Яремчук.

Окрім Харкова Національний театр Лесі Українки планує представити свої вистави у Полтаві, Львові і Дніпрі.

Ірина Дергоусова, Євген Сєріков.